Chodící antikoncepce

Často panuje mylný názor, že pokud žena dostane menstruaci, tak není těhotná. Pozor, že to tak ovšem není! Některé ženy mají běžnou menstruaci i po celou dobu těhotenství. A čím to je způsobené? Může se jednat o tzv. implantační krvácení, které nastává většinou kolem 4. až 6. týdne těhotenství. Vyvíjející se embryo vniká do děložní stěny, čímž dochází k porušení cévy v děložní sliznici a následnému krvácení. Druhou možností je krvácení v důsledku nedostatečné produkce hormonů, podporujících zdárný vývoj těhotenství.

Pokud jste tedy měla nechráněný pohlavní styk, je lepší si vždy udělat těhotenský test nebo navštívit lékaře, a to i v případě, že menstruace přišla řádně včas.

 

A jaké jsou další důvody, pro které nemusíte poznat, že jste těhotná?

  • Falešně negativní těhotenský test, a to většinou v případě, že si ho uděláme příliš brzy. V některých případech raného těhotenství totiž ne všechny ženy mají zvýšené hodnoty hormonu hCG.
  • Mezi typické příznaky těhotenství patří ranní nevolnosti, únava, citlivá prsa a časté návštěvy toalety, nicméně někdy můžeme tyto symptomy považovat za důsledek jiných potíží.
  • Nárůst váhy je typický pro těhotenství, nicméně ne vždy se bříško zvětšuje disproporčně k jiným částem těla, a narůstající váhu můžeme přikládat tomu, že jsme “nějak ztloustly”. Navíc ženy “baculky” mohou mít těhotenské bříško skryté díky většímu podílu tělesného tuku v břišní oblasti.

 

 

 

Autor příspěvku: admin