Chřipková epidemie se blíží, jak s ní bojovat?

A už je to zase tady, chřipková epidemie se blíží. Jaké jsou rady, abychom chřipce co nejlépe odolali?

Základ pravděpodobnosti, jestli chřipku dostaneme (my nebo naše děti), závisí od toho, jak silnou máme imunitu neboli schopnost organismu náporu odolat. Imunitu je ale nutné posilovat dlouhodobě v průběhu roku, není možné si myslet, že jí podpoříme pár dnů nebo týdnů před nástupem chřipkového období. Způsoby jsou různé, na prvním místě jsou to zcela určitě vitamíny, a to hlavně vitamín C v přirozené podobě (ovoce, zelenina).  Podle lékařů prý odolnosti pomáhá i sluníčko, otužování, dlouhé procházky, ale i dostatek odpočinku.

Pokud chřipku přece jen „chytnete“, tak nezoufejte, protože je to dobré z toho důvodu, aby si Vaše tělo vytvořilo protilátky.  A jak se z nemoci co nejdříve vyléčit? V první řadě je nutné nemoc skutečně vyležet nebo aspoň minimalizovat fyzickou zátěž. Dále se nesnažit nejrůznějšími přípravky snižovat teplotu, která je vlastně přirozenou obranou, kterou tělo reaguje na infekci. Jinými slovy pokud je teplota pod kontrolou (do 38 stupňů), netřeba jí srážet léky, protože tělo si naopak rychleji vytvoří protilátky. A samozřejmě k úspěšné léčbě patří dostatečný příjem tekutin a vitamínu C.

Autor příspěvku: admin