Alimenty

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 2 měsíců, 3 týdnů.

 • Autor
  Příspěvky
 • #2449 Odpověď

  Misa

  Dobrý den, s otcem dcery uz delsi dobu neziji.
  Ale nevim jak podat k soudu navrh na alimenty.
  Dluží mi asi 4mesice alimentu. (Dva mesice neplatil, jeden zaplatil a pak zasr dalsi dva mrsicr neplatil a teď zas jednou zaplatil.
  Nemá prosim nekdo vzor, podle ktereho bych mohla napsat. Popřípadě nějaký kontakt. Dekuji

 • #2451 Odpověď

  admin
  Právník

  Dobrý den Míšo, prosím napište na e-mail vyzivne@bpa-ak.cz, jsou to naši kolegové z právnické kanceláře, kteří Vám s vymožením výživného bezplatně pomohou.

 • #2555 Odpověď

  Nikola

  Dobrý den, prosím Vás o radu. S bývalým přítelem máme skoro 5 měsíčního syna (nar.13.10.2017), bývalý přítel s námi nikdy nebydlel pouze k nám občas docházel na návštěvu. Nyní už o nás nejeví zájem a definitivně nás opustil. Mám vlastní byt a kde žiji pouze se synem. Mám prosím nárok na příspěvky či finanční pomoc? od 1.3. jsem na rodičáku (cca 7.600 Kč na 3) s expřítelem se možná domluvím na nějaké částce (max.3000 Kč). Moje “příjmy” by tedy byly max. 10.000 Kč…což je méně než základní mzda….7000 Kč dám jen na nájem 🙁 nedostala jsem ani poprodné, což moc nechápu…..prosím o radu. Děkuji.

 • #2559 Odpověď

  admin
  Právník

  Dobrý den Míšo, co se týká porodného, tak toto není již plošně vypláceno jako dříve, ale základem pro jeho uznání je hranice příjmů, kterou nesmíte překročit. Konkrétně nesmíte mít příjmy vyšší než je 2,7násobek životního minima (jak ho vypočítat, najdete zde http://klubsvobodnychmatek.cz/jak-vypocitat-zivotni-minimum/, pokud bychom uvažovali jenom vás a díte, tak vaše životní minimum je 4 880 kourn). V tomto článku máte i přímo kalkulačku Ministerstva práce a sociálních věcí http://klubsvobodnychmatek.cz/porodne-pro-svobodnou-matku/.

  Co se týká dalších sociálních dávek, tak je podstatné, zda máte bývalého přítele uvedeného v rodném listě či nikoliv. Pokud ano, tak z jeho strany budete mít jako příjem výživné, a to vyplácené na základě vzájemné dohody nebo stanovené soudně. Co se týká přídavku na děti, jeho případné udělení opět vychází z dikce životního minima, resp. váš rozhodný příjem za předchozí čtvrtletí nesmí být vyšší než 2,7násobek životního minima rodiny, konkrétní postup zde http://klubsvobodnychmatek.cz/pridavek-na-dite-2018/. V neposlední řadě pokud bydlíte ve svém bytě, lze uvažovat o příspěvku na bydlení, nicméně i zde platí určitá omezení. Závěrem připomínám, že sociální dávky jsou většinově vypláceny těm matkám, které otce v rodném listě zapsaného nemají, tudíž se jeho příjmy nezapočítávají.

Odpovědět: Alimenty
Vložení dotazu do poradny:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">