Rodičovský příspěvek – změny od roku 2018

Každá matka samoživitelka se snaží využít všechny možné finanční prostředky, aby byla schopná pokrýt náklady na sebe a na dítě. Mezi tyto patří i rodičovský příspěvek, pro který se pro příští rok mění některá pravidla.
Od roku 2018 začnou v důsledku novely zákony o sociální podpoře platit některé změny, které se týkají i rodičovského příspěvku. Hlavní novinkou je rychlejší čerpání rodičovské. Zatímco dosud bylo možné čerpat maximálně 11 500 korun měsíčně, tak podle nové legislativy rodiny s vyššími příjmy mohou čerpat přibližně 32 000 korun a celkovou částku rodičovského příspěvku 220 000 si můžou vyčerpat rychleji, než tomu bylo dosud (nejkratší varianta je 6 měsíců). Pro ty, kterým není možné stanovit denní vyměřovací základ (například nezaměstnané, OSVČ neplatící si nemocenskou nebo studenty) platí, že si mohou nově zvolit čerpání rodičovské až do 7 600 měsíčně a zkrátit si dobu čerpání na 3 roky.

Nenašli jste odpověď na to, co vás zajímá? Neváhejte nás kontaktovat na e-mailu info@klubsvobodnychmatek.cz nebo na FB https://www.facebook.com/klubsvobodnychmatek/

Autor příspěvku: admin