Tablet pro dítě ano nebo ne?

Nevím, jak vy, ale moje dcera je klasické dítko 21. století a je jedno, jestli je dítětem svobodné matky nebo ne. A pokud by si náhodou nevšimla technologického vývoje doma, tak jí to určitě vynahradí spolužáci. “Mami, kdy mi koupíš tablet? Bára už ho má, Sára ho dostane k narozeninám a kluci ho mají už dávno”, byly klasické výroky, které jsem slýchávala ráno, v poledne a večer, a to od pondělí do neděle s nezlomnou vytrvalostí.
Jak to tedy je – pořídit dítěti tablet ano nebo ne? Existují dva názorové tábory. Jedna skupina jako důvod pro pořízení tabletu uvádí, že žijeme v době, kdy jsou veškeré nové technologie (tablety, mobily, Facebook) prostě součástí našich životů. Navíc děti vidí veškerou techniku u nás a v podstatě nás kopírují. Navíc existují aplikace pro děti, které podporují jejich kreativitu, učí je poznávat barvy, tvary, zvuky a celkově pomáhají rozvíjet jejich logické myšlení. V neposlední řadě nám tablety a podobné pomáhají zabavit děti v případech, kdy to potřebujeme (čekání u doktora, na dlouhé cestě, apod.) Naopak tábor proti připomíná, že i přes veškeré technologické novinky je dnes dostupná celá řada věci, které děti zabaví stejně. Navíc děti bez tabletů, mobilů a internetu tráví víc času venku a jsou taky v pohodě.
Závěrem lze podle mě konstatovat, že tablet může být součástí výbavy našeho dítěte, ale musí se používat s mírou a rozmyslem. V případě, že je dítě s tabletem od rána do večera a v podstatě mu vynahrazuje kamarády nebo dokonce i nás rodiče, tak je něco špatně a je na nás, abychom to “ukočírovali”.

Máte téma, které Vám tu chybí? Neváhejte nás kontaktovat na e-mailu info@klubsvobodnychmatek.cz nebo na FB

Autor příspěvku: admin