Věří vaše děti na Ježíška?

Do jakého věku bychom měli naše děti nechat, aby věřily na Ježíška a kdy je vhodné jim říct pravdu? Podle psychologů by to mělo být na konci předškolního věku, ale proč jim brát iluze? Sama si pamatuji, že vánoce byly pro mě krásné vždycky právě pro to, že se čekalo na Ježíška. Věřila jsem v něj a to tajemství, příjemné očekávání a nervozitu cítím dodnes od první chvíle, co ozdobíme vánoční stromeček. Moderní rodiče by možná namítli, že mojí dceru uvádím v omyl. Ona možná tuší pravdu, ale ani jedna si to nechceme říct na rovinu. A jak to máte vy? Já si totiž kouzlo vánoc bez zlatého prasátka, krájení jablíčka a dalších vánočních zvyků včetně zvonku, signalizujícího návštěvu Ježíška neumím představit…
P.S. Zajímavé je, že vlastně nikdo neví, jak Ježíšek na rozdíl od Santa Clause vlastně vypadá. Santu známe jako sympatickou postavičku v červeném obleku a bílými fousy na saních se soby. U Ježíška můžeme mít vlastní fantazie o jeho vzhledu a způsobu, jakým dárky ke stromečku dostává, jisté ale je, že když mu dáme přání za okno, tak většinou nezklame:)

Máte téma, které Vám tu chybí? Neváhejte nás kontaktovat na e-mailu info@klubsvobodnychmatek.cz nebo na FB
https://www.facebook.com/klubsvobodnychmatek/

Autor příspěvku: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *