Vydělávat sama na sebe? Není to tak komplikované!

Nemůžete najít vhodné zaměstnání, něco umíte a přemýšlíte, jestli nezačnete vydělávat sama na sebe? Administrativně to není tak komplikované, jak se může zdát. Tady návod se základními kroky:
– V první řadě je nutné získat živnostenský list na Váš obor podnikání. Ten získáte na Živnostenském úřadě, kde vyplníte jednotný registrační formulář a zaplatíte 1 000 korun. Živnosti se dělí na ohlašovací a koncesované, ale většina činností, kterými se zabývají svobodné maminky, bezpečně patří mezi ty ohlašovací, u nichž není třeba nic dokládat. Nezapomeňte si s sebou vzít občanský průkaz!
– Živnostenský úřad začátek Vaší činnosti nahlásí i na Finanční úřad a Správu sociálního zabezpečení.
– Každý měsíc (do 20. dne v měsíci) budete posílat zálohy na sociální a zdravotní pojištění na příslušné úřady, konkrétní minimální částka pro sociální pojištění pro rok 2018 je 2 189 korun a pro zdravotní pojištění 2 024 korun.
Tady pár čísel ohledně možného výdělku:
Pokud například počítáte s tím, že měsíčně “vyděláte” 10 000,- tak z toho musíte odečíst 4 213 korun na zmiňované zálohy na sociální a zdravotní pojištění. Ze zbývající částky, resp. z jejích 40 % (60 % je paušál) odvedete daň ve výši 15 %. Pokud nebudeme zohledňovat různé slevy, tak přibližná čistá částka měsíčně je přibližně 4 600 korun.

Nenašli jste odpověď na to, co vás zajímá? Neváhejte nás kontaktovat na e-mailu info@klubsvobodnychmatek.cz nebo na FB https://www.facebook.com/klubsvobodnychmatek/

Autor příspěvku: admin