Zlobí dítě jenom vás?

Hodně z nás má pocit, že jsme zanedbaly výchovu našich dětí a často to dáváme za vinu faktu, že jsme svobodné matky. Ale pozor, ono to tak úplně není! Znáte situaci, když je Vaše dítě ve školce, na návštěvě u babičky a dědy nebo u známých, a je naprosto super, a pak se objevíte vy a je tomu konec? Tak buďte v klidu, špatnou výchovou to prý není:)
Podle psychologů je totiž změna chování dítěte, jakmile se objeví na obzoru máma, naprosto přirozená. Mě vždycky deptal komentář prarodičů: “Ale doteď byla hodná” nebo ve školce: “Ta je tak hodná, ta ani zlobit neumí.” A vy přijdete domů (vlastně ani ještě nepřijdete) a vedle vás je malý drak, který fňuká, všechno je špatně, vytáčí vás, prostě zkouší vaší trpělivost. Je to prý tím, že dítě se s námi cítí nejbezpečněji a projevuje všechny svoje emoce, což si před ostatními nedovolí.
A jak to ustát? Odborníci doporučují se dítěti věnovat, ukázat mu zájem, prostě pomoc mu pracovat se svými pocity. Nervozita, zamračený obličej ani zvyšování hlasu nijak nepomůže. I když mi někdy osobně tečou nervy, tak si vždycky připomínám, že před “cizími” se malá chová vzorně, takže jsem tu výchovu asi docela zvládla:)

Máte téma, které Vám tu chybí? Neváhejte nás kontaktovat na e-mailu info@klubsvobodnychmatek.cz nebo na FB

Autor příspěvku: admin