Děti mladší 13 let používají přes zákaz tři sociální sítě

Děti mladší 13 let používají přes zákaz tři sociální sítě

Jak jsou na tom vaše děti s internetem? Stal se běžnou součástí jejich života a jenom vám říkají, jaká jsou nová videa na Youtube a posty na Facebooku? Pozor, že pokud jsou mladší 13 let, tak je to zakázané!
Průzkum společnosti Avast a známého youtubera J. Krále totiž ukázal, že v České republice jsou děti ve věku od 9 do 12 let průměrně na třech různých sociálních sítích, i když je to proti pravidlům! Na žebříčku oblíbenosti je jednoznačně Youtube, který používá 9 dětí z 10, další je Instagram (skoro 80 % dětí) a Facebook (60 %). Přitom správná věková hranice, od kdy je dětem dovoleno zakládat si účty na sociálních sítích, je až 13 let.

A jaké nebezpečí z daného plyne? Z průzkumu vyplynulo, že skoro polovina dětí přes sociální sítě komunikuje s naprosto cizími lidmi! Často se totiž stává, že děti jsou přesvědčené, že komunikují s nějakou konkrétní osobností, zatímco se jedná o falešný profil. Dané osobě pak poskytnou řadu soukromých informací či fotografií, v horším případě si domlouvají schůzky. Stejně tak děti používají různé chaty (až 40 %) a více než 15 % v jich v minulosti poskytlo svá hesla k on-line účtům kamarádům. Z daného plyne, že stanovená věková hranice 13 let má svůj dobrý důvod, děti jsou na internetu snadným terčem útoků.

O to více je zajímavější https://www.budsafeonline.cz/, zaměřený na vzdělávání školních dětí na toto téma.