Odpověď na: Alimenty

Úvodní stránka Fóra Právní poradna Alimenty Odpověď na: Alimenty

#2665 odpověď

Eliška

Dobrý den.
Je mi od ledna 18 let a jsem studentka střední školy, moji rodiče jsou rozvedení a jsem svěřena do péče matky na vlastní přání. Otec na mě měsíčně příznivá 9000 korun. Jde o to, že jsem se chtěla s matkou slušně dohodnout zda by mi nemohla ty peníze co otec posílá svěřovat mě. Podle mé matky,která pracuje a vydělá si +- 25 000 korun, nemám na “své” peníze nárok, a pokud bych je měla mít, budu z toho platit veškeré náklady v její domácnosti (inkaso,škola,jízdné,jídlo,oblečení,voda,plyn, elektřina.. apod..) jsem názoru toho,že jelikož mi můj otec jiné peníze nedává, tak bych z toho mohla něco mít,ne? On nemá posílat peníze jako by mě živil jen on, něco by měla dát i má matka,že? Zkrátka bych chtěla alespoň část těch peněz mít pro sebe. Ale otec říká,že aby nevznikly rozkoly v rodině. Chce abychom se s mojí matkou dohodly a až pak by to posílal případně mě. Jenže s mojí matkou se dohodnout nedá a více méně mě okamžitě posílá s tímto dotazem do určitých míst, s tím, že prostě nemám nárok a tečka,ale já si myslím že mám, a minimálně na půlku s tím,že něco tedy budu dávat na mě výdaje v doctnosti,ale NE VŠE!