Odpověď na: Alimenty

Úvodní stránka Fóra Právní poradna Alimenty Odpověď na: Alimenty

#2667 odpověď

Pavla

Dobrý den,

mému bývalému bylo soudně stanoveno měsíční výživné ve výši 2.500 kč (a to I presto, že oficálně nepracuje již několik let, vše na černo a má přes 60 exekucí a není schopen si zařídit insvolvenci) a syna jsem dostala do vyhradní péče.
V květnu 2016 jsem na bývalého podala trestní oznámení, kdy mu bylo dle rozsudku dáno, že má uhradit dluh vzniklý na výživném 15.000 ( dodnes nezaplaceno) a dále platit do 15 dne v měsíci soudně stamovené výživné 2.500 kč.
Jelikož synovi nic navíc nekoupí (obuv, oblečení,potřeby do školy),což mám doložené SMS zprávou, že mi posílá výživné,které na tyto potřeby slouží a že není povinenn platit cokoliv navíc.
Výživné platí kdy se mu chce,žádný pevný termín nedodržuje.Občas vynechá ( např.Leden 2018) a jednou poslal 4000 kolem Vánoc a ihned zmínil že,že to je splátka předchozích nedoplacených měsíců, což ani neodpovídá.Je v probačním dohledu za trestní činost podílnictví a i tak mu prochází, že jsou měsíce, kdy nezaplatí ani celé výživné se slovy “Pavlo já nemám “( a to I presto že nejčastější výmluvou synovi proč si ho nebere je , že je v práci,ale stále nemá peníze.
Jsem sama s 10 ti letým synem,mám stále zaměstnání s měsíčním příjmem 16.000 kč, bydlíme v městkém bytě s nájmem 6.800 kč a k tomu platím měsíční splátku 2.700 (z minulosti společný dluh,který je na mé jméno),+ náklady na synovu aktivitu (hokej) kdy nepobírám žádné státní příspěvky, jelikož dle našeho státu mi bylo sděleno, že mám nadstandartní příjem.

To je ve zkratce vysvětlení mé situace a teď Vás prosím o informaci:

Když pracuje na černo a je přihlášen na OÚ kde nežije již přes 15 let, mám možnost zažádat o zvýšení výživného?
Nebydlí sám, našel si mladou přítelkyni, která plně hradí nájemné za něj.

kolik se hradí případně soudní jednání o zvýšení výživného?

Děkuji moc