Odpověď na: Výživné na děti

Úvodní stránka Fóra Právní poradna Výživné na děti Odpověď na: Výživné na děti

#2913 odpověď

Eva

Dobrý den, letos v březnu jsem u soudu dostala dcerku (22 měsíců) do své péče a byla určena výše výživného. Nyní jen čekám, až mi Rozhodnutí soudu přijde domů i písemně. Jsem s rozhodnutím soudu spokojena a při jednání jsme se oba vzdali odvolání. Ale mému bývalému partnerovi se to samozřejmě líbit nebude a bude čekat na první reálnou možnost, jak například požádat o snížení alimentů. U soudu asi neprotestoval, protože na argumenty soudce neuměl reagovat a ani nedostal moc prostoru. Výživné jsem dostala 4000 Kč, což je velmi dobré a ani jsem tak rychlé jednání a dobrý výsledek nečekala. Jsem na rodičovské dovolené a bydlím nyní u rodičů. Pobírám rodičovský příspěvek 7000 Kč. Můj bývalý přítel má pouze toto jedno dítě. Ale ikdyž byl v minulých letech schopen utratit každý měsíc 5 nebo 6 tisíc za cigarety, alkohol a nějaké to sázení, tak je jasné, že se mu toto líbit nebude. Chtěla jsem se proto zeptat, jaká změna se chystá v roce 2018 ohledně Výživného a jak on to může využít? Děkuji moc EVA