Odpověď na: Výživné na děti

Úvodní stránka Fóra Právní poradna Výživné na děti Odpověď na: Výživné na děti

#2951 odpověď

Andy

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na pár otázek..
Mám 4.deti, 3 s bývalým, 1 se stávajícím. Tak prvně k těm třem. Bývalý má stanovené výživné na všechny tři 3500,- Kč. Platí kolik se mu zlíbí, ještě má na ně dluh 80.tis. Dala jsem to k soudu,ale stále čekám. Domaham se stávajícího výživného, aby to hradil v plné výši, ale ohrazuje se tím, že můj nynější přítel je povinen je plně živit a hradit veškeré jejich náklady, škola,konicky,osaceni obuv atd…. Má v tomto pravdu?? Můj názor je, že ne, je to jen jeho dobrá vůle, dost že už tak je živí, jelikož mám jen mateřskou, dost malou. Chtěla bych vědět váš názor.
Další otázka ohledně stávajícího přítele. Má vysoký příjem, jsme posuzování společně, tudíž mi odebrali i přídavky na děti. Ale i on má další tři vyživovací povinnosti.A v tom je ten háček. Výživné na ty tři me deti,není řádně placeno, a mě zbyde na měsíc jen 4.000kc, a to ta mateřská. Abych dostala zpět alespoň přídavky, musím požádat o výživné i na nejmladší, a pak zažádat. Mohu žádat i když bydlíme v jedné domácnosti? Pustila jsem svůj byt, stěhovali jsme se k němu. Nechci ať vše platí on, a na děti co nejsou jeho. Sice se stará, ale já si nemůžu zvyknout, tak chci alespoň ty přídavky zpět. Nebo bychom museli žít odděleně? Nebo bude stačit jen doložit, že spolu nehospodarime? Prosím o normální odpověď, děkuji