Odpovědět: Výživné na děti

Úvodní stránka Fóra Právní poradna Výživné na děti Odpovědět: Výživné na děti

#3385 Odpověď

Jana

Dobrý den,
jsem 3 roky rozvedená. Alimenty platí exmanžel bez problémů, a to 3000,- měsíčně (my jsme měli v dohodě uvedeno 25OO, ale soudkyně nařídila 3000). Byli jsme dohodnuti, že na větší výdaje bude přispívat bokem. Bohužel, jak předpověděla soudkyně, tyto dohody po rozvodu většinou neplatí. Měla pravdu, manžel platí alimenty a nic navíc. Synovi letos bude 10 let a jen tábory na léto vyjdou na dost peněz. Já jsem v částečném invalidním důchodu a pracuji jen na poloviční úvazek, zůstala mi hypotéka na náš původně společný byt a do práce dojíždím. Můj ex se minulý rok oženil (jeho žena má syna z předchozího vztahu) a založil rodinu (mají teď společně miminko). Nicméně práci má ex stále stejnou, tudíž nějaké extra zvýšení jeho příjmů nepředpokládám. Ale byt, který si pořídil na hypotéku po našem rozvodu prodává a začali stavět větší dům za městem. Jeho životní úroveň se díky této známosti/manželství o dost zvedla, ale jeho vlastní příjmy jsou pravděpodobně stále stejné. Má smysl žádat o zvýšení alimentů a o kolik navíc bych tak mohla čekat? Nechci do toho jít za každou cenu, protože to bude znamenat z jeho strany notnou dávku nevraživosti, o což se ráda nechám ochudit, pokud by to nemělo mít smysl.
Děkuji předem za odpověď.