Odpověď na: Porodne jako samozivitelka

Úvodní stránka Fóra Právní poradna Porodne jako samozivitelka Odpověď na: Porodne jako samozivitelka

#5406 odpověď

admin
Správce

Dobrý den Anthurie, čestné prohlášení ne, ale tento oficiální formulář Ministerstva práce a sociálních věcí ano, viz odkaz zde https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/form/edit.jsp;jsessionid=tYGHws4vHx6a2qMtOQq4_vg44wsWFSG5iydfiKQAJo3qPgVul6gj!-1132458150?FN=VSpo160501120&CMD=EditForm&SSID=xWNcifpZA~tO90xVghxkJA~WoRmPbiwC

Tato problematika je sice řešena v ustanovení § 7, odst.7, zákona č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře, úřad může při rozhodování o dávkách v případech, kdy osoby uvedené spolu nejméně po dobu tří měsíců prokazatelně nežijí, rozhodnout, že se neposuzují jako osoby společně posuzované, nicméně však není zákonem konkretizováno, jak dané dokázat a posuzovat. Je tedy v kompetenci příslušného úřadu, jak záležitost posoudí, zda bude vyžadovat čestné prohlášení, o tom, že s otcem dítěte nežijete ve společné domácnosti nebo tuto skutečnost bude požadovat doložit rozsudkem soudu.