bývalý manžel nepřispívá na náklady

Úvodní stránka Fóra Právní poradna bývalý manžel nepřispívá na náklady

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 5 měsíci, 1 týdnem.

 • Autor
  Příspěvky
 • #5898 odpověď

  Ala

  Dobrý den, s exmanželem stále obýváme společnou nemovitost (každý svoji ideální 1/2). Dle rozvodového rozsudku se máme podílet na provozních nákladech bydlení rovným dílem. Většinu pravidelných poplatků platím já prostřednictvím SIPO. Manžel by mi měl přispívat svojí polovinou, ale nečiní tak. Jak mám postupovat, abych ho k platbám donutila?

 • #5899 odpověď

  admin
  Správce

  Dobrý den,

  doporučujeme ex manželovi zaslat písemnou výzvu s podrobným vyčíslením částky, kterou Vám dluží a upozorněte ho, že pokud Vám do 7 dnů od doručení výzvy neuhradí, budete to muset řešit přes soud. Zároveň je vhodné rozepsat částky a čísla účtů, kam má hradit svůj podíl na nákladech, aby se to neopakovalo. V případě, že ani toto nebude účinné, můžete se obrátit přímo na naše klubové právníky na e-mail poradna@klubsvobodnychmatek.cz.

  • #5916 odpověď

   Ala

   Děkuji, ještě prosím o radu po kolika měsících dlužení je možné učinit tento krok? 3 měsíce 1/2 roku?

   • #5919 odpověď

    admin
    Správce

    Dobrý den,
    časový rámec ze zákona nijak nevyplývá.

   • #5920 odpověď

    admin
    Správce

    Dobrý den,
    časový rámec ze zákona nijak nevyplývá.

Odpověď na: bývalý manžel nepřispívá na náklady
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">