Daňové zvýhodnění na dítě

Úvod Fóra Právní poradna Daňové zvýhodnění na dítě

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
 • Autor
  Příspěvky
  • #6617 Reply
   Kamila
   Host

   Dobrý den,
   s bývalým partnerem spolu od minulého roku nežijeme ve společné domácnosti. Od minulého roku máme já a syn jiné trvalé bydliště než bývalý partner. Dozvěděla jsem se, že tuto skutečnost účetní nenahlásil a dále uplatňoval daňové zvýhodnění na dítě, se kterým ovšem nežil ve společné domácnosti a neměl s ním tedy stejné trvalé bydliště. Jsem na rodičovské dovolené, takže jsem toto zvýhodnění sama uplatňovat nemohla. Mohu po ex příteli požadovat, aby mi tyto peníze zpětně vyplatil?

  • #6618 Reply
   Kamila
   Host

   V případě, že na tyto peníze já, resp. syn nebude mít nárok, jak se toto řeší? Musí peníze vrátit finančnímu úřadu nebo jaký je postup? Děkuji za odpověď.

  • #6621 Reply
   ksm.purtik
   Správce

   Dobrý den,
   dle zákona uplatňuje daňové zvýhodnění ten, kdo žije s vyživovaným dítětem ve společné domácnosti. Pokud tomu tak nebylo, tak měl Váš bývalý partner oznámit skutečnost zaměstnavateli a slevu na dítě neuplatňovat. V případě neoprávněného čerpání je povinen ex partner slevu vrátit finančnímu úřadu.

  • #6644 Reply
   Lida
   Host

   A je mozne, aby tuto slevu pripadne uplatnili prarodice ditete, kdyz by zili ve spolecne domacnosti?

  • #6648 Reply
   ksm.purtik
   Správce

   Dobrý den,
   ano, pokud vy nemáte dostatečné zdanitelné příjmy, abyste mohla daňové zvýhodnění uplatnit, tak slevu na dani mohou uplatnit prarodiče, kteří žijí s dítětem ve společné domácnosti.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 vlákna odpovědí
Odpověď na: Daňové zvýhodnění na dítě
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">