Daňové zvýhodnění na dítě

Úvodní stránka Fóra Právní poradna Daňové zvýhodnění na dítě

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 1 týdnem, 6 dny.

 • Autor
  Příspěvky
 • #6617 odpověď

  Kamila

  Dobrý den,
  s bývalým partnerem spolu od minulého roku nežijeme ve společné domácnosti. Od minulého roku máme já a syn jiné trvalé bydliště než bývalý partner. Dozvěděla jsem se, že tuto skutečnost účetní nenahlásil a dále uplatňoval daňové zvýhodnění na dítě, se kterým ovšem nežil ve společné domácnosti a neměl s ním tedy stejné trvalé bydliště. Jsem na rodičovské dovolené, takže jsem toto zvýhodnění sama uplatňovat nemohla. Mohu po ex příteli požadovat, aby mi tyto peníze zpětně vyplatil?

 • #6618 odpověď

  Kamila

  V případě, že na tyto peníze já, resp. syn nebude mít nárok, jak se toto řeší? Musí peníze vrátit finančnímu úřadu nebo jaký je postup? Děkuji za odpověď.

 • #6621 odpověď

  admin
  Správce

  Dobrý den,
  dle zákona uplatňuje daňové zvýhodnění ten, kdo žije s vyživovaným dítětem ve společné domácnosti. Pokud tomu tak nebylo, tak měl Váš bývalý partner oznámit skutečnost zaměstnavateli a slevu na dítě neuplatňovat. V případě neoprávněného čerpání je povinen ex partner slevu vrátit finančnímu úřadu.

 • #6644 odpověď

  Lida

  A je mozne, aby tuto slevu pripadne uplatnili prarodice ditete, kdyz by zili ve spolecne domacnosti?

 • #6648 odpověď

  admin
  Správce

  Dobrý den,
  ano, pokud vy nemáte dostatečné zdanitelné příjmy, abyste mohla daňové zvýhodnění uplatnit, tak slevu na dani mohou uplatnit prarodiče, kteří žijí s dítětem ve společné domácnosti.

Odpověď na: Daňové zvýhodnění na dítě
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">