Dotaz

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 2 měsíci, 4 týdny.

 • Autor
  Příspěvky
 • #6030 odpověď

  Iwet

  Dobry den, mam dve starsi deti o ktere sama pecuji a ted jsem v 5. mesici tehotenstvi. Bez partnera. V lednu jsem nas vztah ukoncila. Alkohol, lzi a gamblerstvi ze strany otce ditete. Je s nim tezka domluva. Potrebovala bych poradit jak nejlip pravne postupovat abych alespon trochu financne zajistila mimco nez se narodi a i po porodu. Zkousela jsem se domluvit vklidu s byvalym partnerem ale marne. Momentalne jsem bez prace. Obcas nejaka brigada. Predem dekuji za radu. IWET

 • #6031 odpověď

  admin
  Správce

  Dobrý den Iwet,
  pokud jste momentálně bez práce a nemáte za posledních 270 dní placené nemocenské pojištění, nebudete mít nárok na peněžitou pomoc v mateřství, ale nastoupíte rovnou na rodičovskou dovolenou. Doporučuji nahlédnout do naší sekce Manuál samoživitelky, konkrétně článku Porodné”, zda-li Vám vznikne nárok nebo nikoliv. Co se týká otce Vašeho dítěte, můžete podle ustanovení občanského zákoníku můžete podat na soud návrh, aby Váš přítel – jakožto osobě, u které je pravděpodobné otcovství – Vám poskytl jako těhotné výživu a též přispěl finančně na úhradu nákladů spojených s těhotenstvím a porodem.

 • #6033 odpověď

  Ogar

  Dobrý den. Pokud žádám o jakoukoliv pomoc a mám dvě děti ve věku do 15.cti let, musí být děti hlášeny na stejném trvalém pobytu jako já coby žadatel?

  • #6148 odpověď

   admin
   Správce

   Dobrý den,
   ano, pokud máte děti svěřené v péči, tak žijí s Vámi ve společné domácnosti a mají stejné trvalé bydliště.

Odpověď na: Dotaz
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">