Úvod Fóra Právní poradna Dotaz

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #9943 Reply
   Kateřina
   Host

   Dobrý den
   Chtěla bych se zeptat kam se mohu obrátit na pomoc než mi začne vyplácet rodičovský příspěvek apod. úřad.
   V cca 4 měsíci těhotenství mě opustil přítel a zdál se malého. Ve 3 měsíci těhotenství jsem přišla o práci v rámci zkušební doby. Do 7 měsíce jsem chodila do bytu k jedné seniorce vypomáhat a tím si i trochu přivydělávala. (Jinak vedena doposud na úřadu práce bez finanční pomoci.) Pak paní šla do nemocnice a hned na to začala karanténa a já si nemohla nějak přivydělávat,pomáhala mi rodina a kamarád,který mě nechává u sebe v bytě bydlet prozatím zadarmo. 5.5. se mi narodil syn , e-mailem jsem žádala o rodičovský příspěvek, příspěvek na dítě, porodné. Na mateřskou nemám nárok zdůvodu,že mi chybí 60 dní. Tento měsíc mě už nemohou blízcí podporovat ani finančně ani nějak jinak, kvůli situaci jaká je na to nemají prostředky.
   Chtěla jsem se zeptat zda existuje nějaká možnost pomoci než bude na úřadě vše vyřešené? Mám i nějaké finanční pohledávky,které musím zaplatit aby mi nevznikali neúnosné sankce,které bych nebyla schopná splácet a to nemám i na jídlo ani jiné potřebné věci.
   Děkuji za odpověď
   S pozdravem krásného dne Kateřina

  • #9949 Reply
   admin
   Správce

   Dobrý den,
   kromě rodičovského příspěvku můžete požádat o mimořádnou okamžitou pomoc v rámci hmotné nouze, více na našich webových stránkách v sekci Manuál rodiče samoživitele. Zároveň skutečnost, že se otec dítěte “vzdal” dítěte, není relevantní, vztahuje se na něj vyživovací povinnost. Pokud není zapsán v rodném listě, můžete požádat soud o určení otcovství, který nařídí znalecké soudy DNA a pokud prokáží otcovství, bude následně určena i vyživovací povinnost.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na: Dotaz
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">