Dotaz ohledně náhrady

Úvod Fóra Právní poradna Dotaz ohledně náhrady

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel  Gréta a poslední změna proběhla před 3 měsíci, 2 týdny.

 • Autor
  Příspěvky
 • #6536 odpověď

  Gréta

  Dobrý den,
  měla bych dotaz ohledně náhrady dnů, když pojedu se synem na dovolenou. Dle rozsudku z krajského soudu má bývalý partner mít syna tyto prázdniny vždy jednou za dva týdny pá, so , ne – vždy 10:00 – 18:00 hod. Jedu se synem na 10 dní k moři a vychází to , že by bývalý partner přišel o ty tři dny. První dotaz zní musí se ty dny dle zákona vynahrazovat nebo je to jen má dobrá vůle , že bych mu ty dny vynahradila? A další dotaz zní, když jsem mu to oznamovala , že pojedeme na dovolenou, tak jsem mu řekla , že mu ty dny vynahradím. Bylo to zatím jen ústní formou. Když jsme se ústně domlouvali, že by si ten jeden den vynahradil minulý týden a i syna měl a jeli na celý den k babičce a teď na mě zkouší to , že to neměl písemně a že nadále bude trvat na náhradě tří dnů. Musím mu tedy vynahradit tři dny , kdy to bude písemnou formou, nebo jen dva dny , když už si jeden den vybral, ale bylo to formou ústní?
  Moc děkuji za odpověď.

 • #6538 odpověď

  ksm.purtik
  Správce

  Dobrý den,
  legislativa nerozlišuje v tomto případě dohodu rodičů ústní a písemnou, vždy je nejdůležitější dohoda obou rodičů tak, aby šlo primárně o zájem dítěte.

Odpověď na: Dotaz ohledně náhrady
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">