Jak řešit neplacení výživného

Úvodní stránka Fóra Právní poradna Jak řešit neplacení výživného

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 6 měsíci, 1 týdnem.

 • Autor
  Příspěvky
 • #5805 odpověď

  Lucie

  Dobrý den.
  Pokud bych šla podat trestní oznámení pro neplacení výživného nebo podávat na soud návrh na výkon rozhodnutí, je potřeba mít vše předem napsané (připravené) nebo to se mnou někdo sepíše přímo na místě? Případně jsou nějaké vzory (formuláře) jak vše sepsat? Co všechno je potřeba doložit a platí se za to nějaký poplatek? A co je podle vás lepší TO na policii nebo návrh na výkon u soudu? Ex je už 9 měsíců soudně v protialkoholní léčebně a bere invalidní důchod, majetek (pokud vím) už žádný nemá. Několikrát jsem ho kontaktovala v léčebně přes jejich sociální pracovnici, ale bohužel jen slibuje. Alimenty máme určené soudem.
  Do loňského září platil bez problému (jen kromě měsíce dubna, kdy peníze nepřišly – ukradli mu kartu a vybrali účet). Od té doby co si našel přítelkyni přestaly peníze chodit a sociální pracovnici v léčebně řekl, že příkaz zrušil, protože mu znemožňuji styk s dětmi. Což je samozřejmě nesmysl, Nejeví o děti zájem. Od roku 2015, co jsme od něj odešli, tak je viděl celkem 3x a to jen ten první půlrok. Jeho návštěvy probíhaly stylem, že se jich zeptal jak se mají, co dělají a potom na ně jen koukal. Když jsme mu volali, tak do telefonu jen mlčel a nakonec i usnul. Nemám problém s tím, aby je vídal, ale musí být střízlivý a u návštěvy musím být buď já nebo jeho sestra.
  Předem děkuji za radu

 • #5811 odpověď

  admin
  Správce

  Dobrý den Lucie,
  obraťte se prosím přímo na naše klubové právníky na e-mail poradna@klubsvobodnychmatek.cz, ti s Vámi vyberou nejefektivnější variantu, abyste se domohla svých nároků.

Odpověď na: Jak řešit neplacení výživného
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">