nárok na další peněžitou pomoc – rodičovský příspěvek

Úvodní stránka Fóra Právní poradna nárok na další peněžitou pomoc – rodičovský příspěvek

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 9 měsíci, 1 týdnem.

 • Autor
  Příspěvky
 • #5443 odpověď

  Vladivojna

  Dobrý den,
  Mám několik dotazů, několik let jsem pracovala jako OSVC,neplatila si navic nemocenské pojsteni a tudíž jsem neměla narok na peněžitou pomoc v mateřství, jsem svobodná matka!!!Nepracuji od září a ted jsem před týdnem porodila miminko. Na jakou pomoc mám nárok kromě rodičovského příspěvku ( a na jak dlouho musím rozdělit těch 220 tisíc?) když mám byt v pronájmu a starám se o další dítě?Mám nárok i na příspěvek na bydlení , přídavky , porodné?Vypočítává se jak když jsem OSVC?Děkuji za zprávu a přeji krásný den!
  V.

 • #5446 odpověď

  admin
  Správce

  Dobrý den Vladivojno,
  odpovědi na svoje otázky naleznete v jednotlivých článcích v sekci Manuál samoživitelky na našich webových stránkách. V případě dávek státní sociální podpory není relevantní, jestli jste OSVČ nebo nikoliv, jde o mechanismus příjmů ve smyslu koeficientu životního minima.

 • #5486 odpověď

  Blanka7

  Dobrý den,

  chtěla jsem se zeptat zda se do výpočtu pro mateřskou dovolenou počítá i dohoda o provedení práce, kterou jsem měla v době na rodičovské dovolené.

  Děkuji

  • #5493 odpověď

   admin
   Správce

   Dobrý den Blanko, záleží, zda bylo z Vaší dohody o provedení práce hrazeno nemocenské pojištění. Záleží na výši započitatelného příjmu z DPP, pokud byl tento nižší než 10 000 korun včetně, nebylo odváděno zdravotní ani sociální pojištění, a proto nevznikla účast na nemocenském pojištění. Naopak pokud byl příjem 10 001 korun a výše, účast na nemocenském pojištění vznikla a následný nárok na mateřskou dovolenou také.

Odpověď na: nárok na další peněžitou pomoc – rodičovský příspěvek
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">