Otec cizinec ma zajem o opatrovnictvi

Úvodní stránka Fóra Právní poradna Otec cizinec ma zajem o opatrovnictvi

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 11 měsíci, 2 týdny.

 • Autor
  Příspěvky
 • #3425 odpověď

  Martina

  Dobry den,

  Mam dotaz ohledne opatrovnictvi, pokud otec meho ditete je cizinec. Nyni neni zapsan v rodnem liste, navstevuje sporadicky, ale hadame se ohledne opatrovnictvi, o ktere on v budoucnu chce bojovat. Take se chce zapsat do rodneho listu.

  Chtela bych se zeptat, jake povinnosti jako matka mam a jestli je vubec mozne, ze by si dceru bral k sobe na prazdniny (take ji chce brat mimo Evropu), kdyz zije v jine zemi a ona bude chodit do skoly tady. Jak zajistim, aby se nestalo, ze nebude respektovat nase dohody.

  Je podle Vas dobry napad nechat jej zapsat se do rodneho listu? Jaka hrozi rizika a jaka mam vubec prava napriklad zakazat jakekoliv vyjezdy, pokud on bude uveden jako otec.

  Dekuji.

  Martina

 • #3431 odpověď

  admin
  Správce

  Dobrý den Martino, v okamžiku, kdy bude otec Vašeho dítěte zapsán do rodného listu, vznikají mu práva i povinnosti. Konkrétně vyživovací povinnost (nepíšete, zda v současné době na dítě přispívá), ale také práva včetně toho se o dítě starat a stýkat se s ním. Článek s tzv. výhodami a nevýhodami zapsání do rodného listu najdete na našich webových stránkách, nicméně vy osobně “zakázat” výjezdy dítěte s otcem do zahraničí nemůžete, neb vše je v kompetenci soudu, který kromě stanovení výživného rozhoduje i o svěření dítěte do péče (dítě může být svěřeno Vám s přesně stanovenými mantinely styku s otcem, střídavá péče, apod.)

 • #3435 odpověď

  Martina

  Dekuji za odpoved. Otec nyni vyzivne neplati. Po zapsani do RL se tedy automaticky kona soud o rozhodnuti o opatrovnictvi nebo je nutne k nemu podat zadost? Dekuji.

  • #3441 odpověď

   admin
   Správce

   Dobrý den, podáte si u soudu návrh na svěření nezletilého dítěte do péče společně se stanovením výživného.

 • #4872 odpověď

  Anna

  Dobry den chtela by jsem se zeptat dala jsem k soudu bývalého pritele skrs vyzivne a uznani otcovství. Tet mi přítel po socialni sítí vyhrožuje že chce syna do sve péče nebo na stridavou peci.
  Ja stim nesouhlasim o syna se nezajimal syn ho nezna synovy je rok a 7mesicu jeste kojim bojim se ze mi syna vezme a odjede snim neni to Čech je madar takze by snim odjel do madarska zine z bulharkou vyhodil nas z bytu a ziji spolu takze muzou odejit i tam.
  Syn ho vubec nezna je to pro nej cizi chlap bojim se ze stim u soudu neprojdu a daji mu ho do stridave pece ja jsem mu styk ze synem nebránila kolikrat jsem mu psala at zanim jede nebydlim daleko od nej. A presto nemel zajem tet se budeme soudit a opravdu se bojim ze syna uz neuvidim dekuji

  • #4881 odpověď

   admin
   Správce

   Dobrý den Anno, záměry Vašeho ex přítele mohou existovat, vše ovšem závisí na rozhodnutí soudu. Po uznání otcovství a vyživovací povinnosti musíte soud požádat o svěření dítěte do péče, který zároveň upraví způsob a četnost kontaktu druhého rodiče se synem. Váš ex přítel nicméně může o střídavou péči zažádat, z hlediska zákona mají práva a povinnosti k dítěti oba rodiče, V neposlední řadě není příliš pravděpodobné, že by u takto malého dítěte soud povolil vycestování do zahraničí, většinou kontakt s dítětem probíhá za asistence obou rodičů.

   • Odpověď byla upravena před 11 měsíci, 2 týdny uživatelem  admin.
Odpověď na: Otec cizinec ma zajem o opatrovnictvi
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">