pomoc na rodičovské dovolené

Úvodní stránka Fóra Právní poradna pomoc na rodičovské dovolené

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 6 měsíců, 2 týdnů.

 • Autor
  Příspěvky
 • #4885 Odpověď

  Zuzana

  Dobrý den,
  Mohla bych prosím požádat o radu? Jsem matka samoživitelka se dvěma malými dětmi – jedno 4 roky a druhé 4 měsíce, bez otce uvedeného v RL. Asi za měsíc budu nastupovat na rodičovskou dovolenou. Měla bych nárok na nějakou pomoc od státu, když bydlím v RD u rodičů v bytě, který je veden jako samostatná bytová jednotka. Nájemné neplatím, na chod domu (inkaso,topení) se dělím s rodiči a to polovinou spotřeby – dům má společný vodoměr a elektroměr, odpady za nás si samozřejmě platím sama. Předem děkuji za radu.

 • #4895 Odpověď

  admin
  Právník

  Dobrý den Zuzano, výčet všech možných dávek státní sociální podpory naleznete na našich stránkách v sekci “Manuál samoživitelky” včetně konkrétních kalkulaček a vzorů žádostí. Pro mnoho z nich bude relevantní dokázání, že Vaše bydliště je samostatnou bytovou jednotkou s odlišným trvalým bydlištěm, protože jinak budou Vaši rodiče zahrnuti do společně posuzovaných osob v domácnosti a jejich příjmy budou též započítávány.

Odpovědět: pomoc na rodičovské dovolené
Vložení dotazu do poradny:





<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">