Přídavek na dítě

Úvodní stránka Fóra Právní poradna Přídavek na dítě

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 6 měsíců, 2 týdnů.

 • Autor
  Příspěvky
 • #4877 Odpověď

  Zdenda

  Dobrý den,
  chtěla bych požádat o názor či radu.
  Dnes mi syn, který s námi z vlastního rozhodnutí nežije zaslal toto
  Ahoj dnes jsem byl na urade a bez dohody o vyzivovaci povinnosti musi pozastavit davky ktere jsou semnou spojene . Takze aby vsechno pokracovalo jak ma tak musis podepsat dohodu o placeni vyzivneho od 1.3 aby nebyl zadny problem jelikoz od 1.3 mam zmenene trvale bydliste . A take bude potreba o zpetne zaplaceni vyzivneho od 1.3 jinak se s nicim neda zatim pohnout . A take k tomu jak si psala ze vzhledem k tvym prijmum mi nejsi povinna platit vyzivne dnes jsem se na to ptal a jsi povinna platit adekvatni vyzivne . Jakmile budes mit upravenou dohodu dej mi prosim vedet at stim muzeme pohnout dale.
  Chtěla bych podotknout, že doposud s tím problém nebyl. Jediné, v čem je bez dohody o výživném problém je, že nemůže požádat o vyloučení ze společně posuzovaných osob. O dohodu jsem ho žádala několikrát a jen sliboval a nezasal jí. Já neznám ani jeho adresu, ani čú kam výživné zasílat. Takže to, že výživné nedostával není má chyba, ale jeho negativní postoj k věci. Protože nepodepsal žádost o přídavky na dítě, přišly o ně i jeho sestry. Já odmítám sepsat dohodu zpětně od .1.3.2018, ale budu jí sepisovat od 1.8.2018.
  Je pravda co mi píše syn v mailu nebo je pravda co mi řekli a úřadě, ohledně vyloučení ze společně posuzovaných osob? Přeci za jeho laxnost nebudou trpět jeho sourozenci. Jsem povinna mu výživné zpětně uhradit, když sám odmítal dohodu sepsat a zaslat kontaktní údaje.
  Jen pro informaci, pronajal si sám byt, sice studuje, ale nějaký výdělek má, pracuje na černo a má daleko vyšší úroveň než my.
  Moc děkuji za vysvětlení a odpověď

 • #4884 Odpověď

  admin
  Právník

  Dobrý den Zdenko,
  v první řadě by bylo dobré upřesnit, o jaké dávky konkrétně Váš syn žádá a celkové objasnění situace (příkladně do jaké doby s Vámi syn žil, zda jím požadovaný časový termín 1.3. souvisí s časem jeho odstěhování, apod.). Co se týká výživného, tak vyživovací povinnost vůči dítěti v každém případě máte, a to buď na základě vzájemné dohody nebo ustanovení soudu. Doporučovala bych Vám uschovat veškeré důkazy o Vašich předešlých snahách dohody dosáhnout, v případě projednávání u soudu by toto hrálo ve Váš prospěch. Dále neuvádíte, jaké jsou Vaše příjmy, tudíž nelze předjímat, jaká by měla být adekvátní výše Vámi placeného výživného, stejně tak není známo, zda vyživovací povinnost plní otec Vašeho syna. Pokud syn žádá o vyloučení ze společně posuzovaných osob, tak vy máte trvalé bydliště v bytě, který si pronajal? Zkuste prosím doplnit více informací, aby bylo možné relevantně odpovědět na Vaše dotazy a lépe Vám pomoci.

Odpovědět: Přídavek na dítě
Vložení dotazu do poradny:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">