Příspěvek na bydlení

Úvodní stránka Fóra Právní poradna Příspěvek na bydlení

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 9 měsíců, 3 týdnů.

 • Autor
  Příspěvky
 • #3389 Odpověď

  Lucie

  Dobrý den,
  mám dotaz ohledně příspěvku na bydlení.Dcera (9let) má již od narození ve vlastnictví nemovitost RD, který obýváme a který jako samoživitelka financuji což je velmi náročné.Trvalý pobyt má hlášený u prarodičů, kvůli škole(logisticky nejblíže).Přehlásit ji zpět na nemovitost již mohu.(šlo jen o zápis do školy) Já mám však hlášený trvalý pobyt také na jiné adrese(privatizace tohoto bytu právě probíhá nejde zatím řešit jinak).Paní na sociálce mi řekla, že tato situace ohledně příspěvku na bydlení nelze řešit.Přitom prakticky v RD žijeme spolu sami již přes 6 let.Máte prosím nějakou radu či návod jak se k příspěvku na bydlení dopracovat.Alimenty nám otec dítěte neplatí.Je to cizinec, prakticky nemá majetek fakticky si žije dobře….řeší již několik let exekutor(stav neměnný).Již několikáté trestní oznámení na neplacení alimentů nechci podávat..nikam to nevede a psychicky mě toto již vyčerpává.
  Děkuji moc za radu a děkuji za Vaši snahu pomoci, protože toto téma samoživitelek , mělo být dle mého již dávno státem ošetřeno.Zdá se mi opravdu podstatnější než EET a zákony o tom kde kouřit a nekouřit a zda kouřit znovu kde již se kouřit nesmí … panoptikum.

 • #3395 Odpověď

  admin
  Právník

  Dobrý den Lucie, obávám se, že jiné řešení než si zařídit trvalé bydliště neexistuje, dikce zákona je poměrně jasná – příspěvek na bydlení je vázaný na byt, ke kterému se tato sociální dávka vztahuje. Nerozumím ale, proč si trvalý pobyt nemůžete přihlásit spolu s dcerou v domě, kde již 6 let, jak píšete, žijete – píšete o privatizaci bytu, tudíž jedná se o dům nebo byt psaný na dceru? Pokud je psaný na ni, proč probíhá privatizace? Výživné – proč exekutor několik let stav řeší, evidentně bez výsledků? Nicméně – pokud alimenty nedostáváte, zkoušela jste si vypočítat, zda-li byste dosáhla na jiné dávky sociální podpory, viz naše informace na webu? Pokud budete případně chtít napsat více informací, jsme Vám k dispozici i na našem e-mailu info@klubsvobodnychmatek.cz pro zachování důvěrnosti.

Odpovědět: Příspěvek na bydlení
Vložení dotazu do poradny:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">