prodej poloviny bytu

Úvodní stránka Fóra Právní poradna prodej poloviny bytu

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 11 měsíci, 4 týdny.

 • Autor
  Příspěvky
 • #4827 odpověď

  Nováková

  Dobrý den,
  jsem slobodná samoživitelka nezletilé. Mám společný byt s ex partnerem (ideální polovinu). Ex partner v bytě nebydlí,. Teď chce byt prodat a požaduje polovinu cenu bytu 1,9mil. Já navrhuji 1,7mil. Garážové stání mi nebylo nabídnuto, předkupním právem. Je možné nějak oddálit prodej bytu, když chceme v bytě s dcerou zůstat (škola, kroužky)? V březnu proběhlo soudní jednání ohledně nezletilé a já jsem po rodičovské dovolené po 6 letech nastoupila do HPP. Smlouvu mám zatím na jeden rok a nechci se zadlužovat, do té doby, než si budu jista, že zůstanu u zaměstnavatele. Ex partner a jeho právní poradkyně, mne neustále atakují emailem, již od ledna 2018, prodejem nemovitosti třetí osobě.

  Děkuji za jakékoliv rady Nováková

 • #4829 odpověď

  admin
  Správce

  Dobrý den paní Nováková,
  spoluvlastnictví je právní vztah, kde se na všem podstatném musí spoluvlastníci dohodnout. V opačném případě může jeden nebo druhý podat k soudu návrh na vypořádaní spoluvlastnictví.
  Bez souhlasu obou nelze byt ve společném vlastnictví prodat vzhledem k předkupnímu právu navzájem na spoluvlastnické podíly . Vypořádaní spoluvlastnictví je jen otázka času, vždy je lepší dohoda pro obě strany. Je nutné dodat, že pokud by chtěl druhý spoluvlastník v bytě bydlet a bylo by mu ze strany prvního spoluvlastníka bráněno, může vyžadovat po prvním (bydlícím) spoluvlastníkovi bezdůvodné obohacení. Celkově se doporučuje dohodnout se na vypořádaní s tím, ze druhou polovinu bytu koupíte, a to formou smlouvy o smlouvě budoucí, kde se do určíte data zavážete koupit či prodat. Vzhledem k Vašemu ex partnerovi je v každém případě nejlepší dohoda s argumentem, ať Vám dá na koupi více času, protože případný soud o vypořádání by také trval dlouho a celkově lidově řečeno “o nic nepřijde”.

Odpověď na: prodej poloviny bytu
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">