Rada

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 9 měsíců, 2 týdnů.

 • Autor
  Příspěvky
 • #3479 Odpověď

  Alis

  Dobrý den nevím si rady a napadlo mě jestli by jste mi prosím neporadili jak dál. Mám syna v péči je mu 13let je to hodný kluk slušně vychovaný bydlíme sami už 3roky otec si syna bere pravidelně jak má ale problém je v tom že mě ex neustále uráží a ponizuje a já jsem s toho nešťastná. A nevím jestli se můžu nějak proti tomu bránit nebo i proti pomluvam. Také my pořád predhazuje když klukovi něco koupi na sebe platí na něj to ano 2tis korun jediné co po něm chci aby přispíval třeba na tábor lyžak věci do školy na září já si pak připadám hrozně přeci toho tolik nechci sama chodím na přesčasy aby malej všechno měl jak má být. Děkuji moc

 • #3501 Odpověď

  admin
  Právník

  Dobré ráno Alis, co se týká finanční podpory Vašeho ex partnera, tak základem je výživné – to platí nebo nikoliv a pokud ano, v jaké výši? Je pravda, že jakékoliv finance nad rámec výživného jsou pokládány jako “dobrý mrav”, ale nejsou nijak právně vymahatelné. Tudíž dávám ke zvážení, zda nepodat případně žádost o zvýšení výživného, které přece jen vzhledem k věku Vašeho syna nemůže být nijak nízké. Co se týká pomluv, tak těm se bohužel těžko ubráníte. Kdyby to bylo něco zásadního, můžete vždy podat na Policii ČR trestní oznámení za pomluvu, případně informovat OSPOD (pokud jste s ním v kontaktu), ale tato varianta má smysl, pokud dané pomluvy a urážky negativně ovlivňují Vašeho syna. Pokud je to pouze na úrovni rodičů, tak to je pouze mezi nimi.

 • #3505 Odpověď

  Alis

  Děkuju moc Ano alimenty platí 2tis.korun měsíčně nechci ho jak on říká oskubat jen jsem chtěla aby na vyšší částky jsme byli dva nemyslím to zle. Co se týče pomluv a chování malého to mrzí já nejsem ta co by chtěla se tahat po soudech jen mě prostě mrzí urážky a pomluvy a chování prostě nevím jak se mám bránit děkuji a nezlobte se.

  • #3529 Odpověď

   admin
   Právník

   Dobré odpoledne Alis, 2 000 korun není v žádném případě odpovídající částka výživného na dítě ve věku 13 let! V každém případě si podejte u soudu návrh na zvýšení výživného, a to tak dostatečného, abyste se musela tzv. doprošovat na dodatečné náklady, jako je například tábor, apod. Vzor žádosti naleznete v našem článku o zvýšení výživného v sekci Aktuality.

Odpovědět: Rada
Vložení dotazu do poradny:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">