Rada pro matku na RD s hypotékou na krku

Úvodní stránka Fóra Právní poradna Rada pro matku na RD s hypotékou na krku

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 1 rokem.

 • Autor
  Příspěvky
 • #4916 odpověď

  Petra

  Dobrý den, dostala jsem se do zoufale životní situace a potřebovala bych poradit.
  Jsem matka na rodičovské dovolené s dvouletou dcerou. Bydlime v domě na hypotéku, který jsme pořídili s partnerem (otcem dítěte). Partner mě podvádí, o malou se nestara, chtěla bych od nej odejít, jenže hypotéka a tudíž i nemovitost je napsána na mě, protože partner hypotéku nedostal.
  Docetla jsem se, ze příspěvek na bydlení dostat v případě hypotéky nemohu. Příjem mám pouze rodičovský příspěvek, tudíž náklady na toto bydlení není absolutně možné z me strany pokryt.
  Než by se nemovitost prodala, nemám finance na pokryti tohoto meziobdobí, což nemůžu ani vědět, jak dlouhé by bylo. Malou mi do MŠ zatím nevezmou a tudíž nemůžu nastoupit ani do práce. Pomoc od rodičů také není možná, oba již zemřeli. Vůbec nevím, jak mám dal fungovat, abych o vše nepřišla nesplacenim hypouveru a tím pádem nepřišla o možné prostředky na zajištění budoucnosti.
  Partner přestane hypotéku okamžitě platit, pokud od nej odejdu.
  Existuje vůbec nějaké reseni, jak z této situace ven,?
  Mockrát děkuji za jakýkoli nápad nebo radu.

 • #4926 odpověď

  admin
  Správce

  Dobrý den Petro, pokud je situace taková, že se sice Váš partner podílí na splácení hypotéky, nicméně tato je smluvně vázána na Vaši osobu, jsou vůči bance základním dlužníkem vy. Co se týká příspěvku či doplatku na bydlení, konkrétní kalkulačky naleznete v článcích v naší sekci “Manuál samoživitelky, nicméně máte pravdu v tom, že náklady na hypotéku se v žádném případě nezapočítávají do nákladů na bydlení. V dané sekci najdete zároveň výčet i dalších dávek státní sociální podpory, o které je možno – po splnění uvedených podmínek – žádat. Zdánlivě jediným řešením se zdá být ušetřit finance na kauci na případný nájem jiného bydlení, a po přestěhování přistoupit k prodeji stávající nemovitosti.

Odpověď na: Rada pro matku na RD s hypotékou na krku
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">