Sebral penize z materske

Úvod Fóra Právní poradna Sebral penize z materske

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #6650 Reply
   Romana
   Host

   Dobrý den,
   Mám takový problém s partnerem s kterým již neziji máme 7mesicni dceru. PPM byla na něj jelikož já neměla nárok.
   Ale jednoho dne mi peníze přestal dávat z 18 tisíc mi dal 2 tisíce a
   ostatní jsem si měla prý říkat. Tak jsem říkala a stejně mi nic nedal. Odešla jsem od něj, ale nejen kvůli penezum. Zakazoval mi
   styk s rodinou a když jsem jela za rodinou a já mu to pak řekla
   vyhrožoval, že mě zbije. Měla jsem strach odejít, ale jednoho dne jsem odešla, když byl v práci. Stále kojim, takže mu dceru nechci dávat. Volal mi, že ji třeba dá sunar a vezme na 3 dny, tak jsem řekla, ze to tedy ne. Pak zase volal, ze ji chce vzít někam autem, ale neřekl kam. Před soudem mu ji musím dávat nebo ne? Říká že mu ji zakazují, ale já mu ji nezakazuju. Může ji vidět kdy bude chtít, ale dávat mu ji nikam prostě nechci, když se půlroku nestaral. Asi to není dobré, ale já prostě už dál nemůžu.
   Nemůžu malé skoro nic koupit, protože mě odrizl od peněz a rodicak v nedohledu…On malé za ty 2 a půl měsíce co jsem pryč od něj koupil jedný plenky a to jsem o ne musela prosit.
   Jak mám dál postupovat? Čekám na soud. ale asi budu věčně…
   On mi zase jenom vyhrožuje, snažila jsem se domluvit na tom, že ji koupí věci a uvidí, ale on ji chtěl vzít na výlet a já mu to nedovolila. Takže ta špatná budu teď já?
   Omlouvám se za rozepsani je toho na mě moc.
   Ještě podal na mě trestní oznámení, že jsem ukradla pracku co byla pro malou koupená a věci co jsme dostaly a autosedacku, co vím že musím vrátit a taky ji vrátím. A teď chce prý podávat nějaký zákaz styku a trestní oznámení na moji sestru ?
   Sestra si s ním chtěla jít promluvit, protože tu házel kaminky do okna o pulnoci, když všichni spaly. A on ji málem přejel nohu a ujel s nerosvicenyma svetlama.
   Co v této situaci dělat dál, prosím?? Jsem už zoufalá…děkuji moc za odpověď…
   Momentálně jsme tedy bez peněz a on ještě říká, že mu ji nepůjcim…

  • #6654 Reply
   ksm.purtik
   Správce

   Dobrý den,
   je pravda, že kromě prvních 6 týdnů po porodu, kdy PMM náleží výhradně matce, má následně na PMM nárok i otec dítěte (nebo manžel ženy, která dítě porodila). Běžným postupem je také uzavření vzájemné písemné dohody, že otec bude o dítě pečovat. Pokud tomu tak není, nahlaste dané na OSSZ, že daná dohoda je porušována a zkuste se s nimi poradit, zda-li by bylo možné přejít přímo na čerpání rodičovského příspěvku na Vaši osobu – zde ale počítejte, že budete mít nejnižší částku na nejdelší období. Pokud ze strany partnera existují skutky, které se dají kvalifikovat jako fyzické ohrožení Vaší osoby nebo dítěte, je nasnadě jít na Policii ČR a podat trestní oznámení. Co se týká soudu – neuvádíte, v jaké konkrétní kauze, v každém případě můžete kontaktovat přímo klubové právničky na emailu poradna@klubsvobodnychmatek.cz, které s Vámi proberou Vaši individuální situaci a případně poradí, co ve Vaší kauze případně podniknout dále.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na: Sebral penize z materske
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">