šikanování mytky biologickým otcem zatím nenarozeného dítěte pomocí sms zpráv

Úvodní stránka Fóra Právní poradna šikanování mytky biologickým otcem zatím nenarozeného dítěte pomocí sms zpráv

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 6 měsíců, 2 týdnů.

 • Autor
  Příspěvky
 • #4876 Odpověď

  Petra

  Dobrý den,obracím se na vás s žádostí o pomoc. Jsem těhotná, s otcem dítetě spolu nejsme jelikož mě v těhotenství fyzicky napadl, nadával mi sprostě a neustále lhal. Začal docházet k nějkému doktorovi, bohužel nevím ani jistě jestli je to pravda. I přesto všechno jsem se snažila s otcem vycházet, ale on ne jen že nereaguje na moje požadavky, domluva ohledně spoelčných nákladů na vybavení pokojícku + kočárek, ale neustále mě šikanuje sms zprávami jak je nešťastný. Už přes dva měsíce mi píše každý den i to že mi peníze poslal, ale doposud nic nedorazilo, dokonce si ode me vyzadal uctenky, které jsem nafotila a otci poslala, ale opet bez výsledku. Nikdy za mnou neprijel, nezavola, jen pise zpravy, casto v pozdních vecerních hodinách. Údajně byl i v nemocnici kvůli demostrativní sebevraždě kde stravil 3 dny na pozorování.

  Chtěla jsem se s ním rozumně domluvit na nákladech které mi vznikly, nechci po něm nic navíc, vše jsem hradila sama a požaduji jen půlku. A to po něm ani nechci nic na náklady které mam sama s těhotenstvím, viz léky, cesty k doktorovi, oblečení. Dale jsem se s ním chtela domluvit i na dalších věcech viz. navštěvování dítěte, případná pomoc v době rodičovské. Domluva není možná, 1) mi říká, že nemam na nic nárok, 2) vždy když něco slíbí nikdy to nesplní. Nicméně mi denně odesílá několik sms zpráv s našimi fotkami a zprávami jak je nešťastný a smutný a jak mě a nenarozené díte miluje, jak trpí. Píše že peníze mi dá jen když budeme spolu. Já s takovým člověkem který mi s nicím nejen nepomáhal, ani psychicky ani finančně, lhal mi, chová se agresivně být nechci.

  Peníze neposílá protože mě tak chce manipulovat abych s ním mluvila. Já na zpravy už neodpovídám, Chci se zeptat, mám vůbec nějakou možnost dělat něco s tím, aby mě svými výlevy v sms zprávách neobtěžoval? Je to nepříjemné a často mě dohání k pláči a já pak ani nemůžu spát, protože mě v nich straší.

  Jsem z toho nešťastná a rada bych byla v těhotenství v klidu než pořád ve stresu. Můžete mi prosím poradit jestli s tím mohu něco dělat a případně co?

  Děkuji.
  S pozdravem
  Petra Červenková

 • #4883 Odpověď

  admin
  Právník

  Dobrý den Petro, Váš dotaz má dvě roviny. Co se týká obtěžování Vašeho ex-přítele, tak jedinou možností je obrátit se na Policii ČR a podat trestní oznámení ve věci stalkingu, více informací zde http://www.policie.cz/clanek/prevence-stalking.aspx. Naopak co se týká finanční spoluúčasti biologického otce Vašeho dítěte na nákladech souvisejících s těhotenstvím, tak v první řadě musíte mít jasno, zda ho budete zapisovat do rodného listu dítěte nebo nikoliv. Související finanční nároky jsou popsány v našem článku Výživné a úhrada některých nákladů neprovdané matce, který naleznete v sekci “Manuál samoživitelky” na našich webových stránkách.

Odpovědět: šikanování mytky biologickým otcem zatím nenarozeného dítěte pomocí sms zpráv
Vložení dotazu do poradny:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">