Snizeni vyse alimentu z 5000 na 3000 po 5letech

Úvodní stránka Fóra Právní poradna Snizeni vyse alimentu z 5000 na 3000 po 5letech

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 9 měsíců, 1 týden.

 • Autor
  Příspěvky
 • #3623 Odpověď

  Klara

  Dobry den,
  dnes mi prisel dopis,s navrhem o snizeni vyzivneho ze strany exmanzela o 2 000Kc. Exmanzel nema zadnou jinou
  vyzivovaci povinost. Bydli u sve matky v dome se svou pritelkyni. Plat ma 22 000 cisteho. V navrhu uvadi ze male plati a kupuje obleceni a darky a prispiva na krouzky, zadne obleceni a ani veci si ovsem ma 8leta dcera nesmi donest domu takze jsem je ani nevidela. Na krouzky neprispiva a ani na nic okolo (skola,obleceni).Chodi k nemu na dva vikendy v mesici. Ja ted 5 mesicu marodila 12 300×5 a momentalni plat ve zkusebni dobe 1mesic cini 15 300,najem mam 5 000;naklady na dceru 4 000 (jidlo,leky,druzina,sporeni), a doprava do skoly a prace me stoji 3 000. To vse uvedu u soudu. Bude to adekvatni pro to aby soud se priklonil na stranu me a dcery? Nebo vyhovi spise otci? Dekuji za vas cas a informaci.

 • #3637 Odpověď

  admin
  Právník

  Dobrý den Kláro, částka 5 000 na osmileté dítě je dle současných poměrů víceméně nadstandardní soudě podle zkušeností. Soud při žádosti o snížení výživného vždy přihlíží k okolnostem a důvodům, které k tomu vedou, a to především v okamžiku změny finanční a materiální situace povinného rodiče (včetně případné nové vyživovací povinnosti). Pokud by Váš ex partner argumentoval poskytováním finančních příspěvků nad rámec stanoveného výživného (viz zmiňované kroužky), musel by toto prokázat, a navíc je otázka, zda-li by soud tento argument uznal.

  • Tato odpověď byla upravena před 9 měsíců, 1 týden uživatelem  admin.
Odpovědět: Snizeni vyse alimentu z 5000 na 3000 po 5letech
Vložení dotazu do poradny:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">