Souhlas se zasilanim vyzivneho plnolete dceri

Úvodní stránka Fóra Právní poradna Souhlas se zasilanim vyzivneho plnolete dceri

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 7 měsíců, 1 týden.

 • Autor
  Příspěvky
 • #4676 Odpověď

  PajkaP

  Dobrý den,
  chtela bych poradit,jak je to podle noveho obcanskeho zakoniku s placenim vyzivneho primo zletilemu potomkovi?
  Pritelovo dcera nabyla v dubnu plnoletosti a nyni se k nemu zacala drze chovat. Proto se rozhodl vyzivne posilat primo ji a ne matce, se kterou nevychazeji vubec dobre.
  Proto zaslal dceri mail a v kopii uvedl matku, kde jim sdelil,ze od ted bude vyzivne posilat na ucet dceri. Dcera mu ale odpovedela, ze je jeho povinnosti to s ni nejprve probrat a ta ze s tim nesouhlasi a chce, aby i nadale zasilal vyzivne na ucet matky.
  Otazka tedy zni, zda ma pritel pravo i bez souhlasu dcery zasilat alimenty na jeji ucet? vyzivovaci povinnost nijak nezanedba.
  Moc dekuji

 • #4708 Odpověď

  admin
  Právník

  Dobrý den, v případě zletilého dítěte není jeho matka již zákonným zástupcem, tudíž výživné má být poukazováno k rukám zletilého dítěte a nikoliv druhého rodiče. Je ovšem na dohodě mezi rodiči a zletilým dítětem, kam bude výživné zasíláno. Zasíláním prostředků na účet zletilé dcery Váš přítel svou vyživovací povinnost určitě neporušuje.

Odpovědět: Souhlas se zasilanim vyzivneho plnolete dceri
Vložení dotazu do poradny:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">