stanovení výživného – vratky na dani

Úvodní stránka Fóra Právní poradna stanovení výživného – vratky na dani

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 3 měsíci, 3 týdny.

 • Autor
  Příspěvky
 • #5948 odpověď

  Lucie

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co se bere jako podklad pro výpočet výživného? Zda se do čistého příjmu zahrnují i slevy na děti a pak také vratky na dani v podobě slev na manželku?
  Předem děkuji za odpověď Lucie

 • #5949 odpověď

  admin
  Správce

  Dobré ráno Lucie,
  podkladem je čistý měsíční příjem v dlouhodobém průměr, jednorázová sleva na dítě nebo vratka na dani na dané nemají vliv.

 • #5956 odpověď

  Lucie

  Dobrý den,
  díky za odpověď. Je mi známo, že podkladem je čistý příjem, ale ten je již po započtení slevy na dani na děti. Celková vypočtená daň z hrubé mzdy se totiž každý měsíc snižuje o slevy na dani na děti.
  Čistý měsíční příjem je tak mnohem vyšší než např. u bezdětných manželů. Pro své potřeby bych potřebovala tedy vědět, zda se pro účely výpočtu výživného počítá s měsíční slevou na děti nebo zda se tato sleva na dani nebere v potaz? A dále pak zmiňujete dlouhodobý průměr mzdy….je tím myšlena průměrná čistá mzda za poslední rok nebo ještě za delší období?
  Předem moc děkuji za odpověď L.

 • #5957 odpověď

  Ludmila

  Dobry den,chtela bych se zeptat zda je pravda,ze existuje povinnost vyzivneho na rozvedenou manzelku,ktera pobira rodicovsky prispevek? Dekuji za odpoved Ludmila

 • #5960 odpověď

  admin
  Správce

  Dobrý den Ludmilo,
  ano, podle nového občanského zákoníku, který vstoupil v platnost v lednu 2014, vyživovací povinnost mezi manžely vzniká uzavřením sňatku a zaniká soudním rozhodnutím o rozvodu manželství nebo smrtí jednoho z manželů, nicméně vyživovací povinnost může za určitých podmínek přetrvat i po rozvodu.

Odpověď na: stanovení výživného – vratky na dani
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">