Výbavička

Úvodní stránka Fóra Právní poradna Výbavička

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 8 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #4235 Odpověď

  Monise

  Dobrý den,

  když jsem otěhotněla, s přítelem jsme nežili, ale dítě bylo plánované, měli jsme i s miminkem po narození nastěhovat k příteli. Nakonec se nastěhoval on ke mě, ale kvůli domácímu násilí z jeho strany jsem vztah ukončila. bydlel s námi rok, na nájem nepřispíval, jen sliboval, totéž s výbavičkou, dal 1500,- na kočárek, vše ostatní jsem platila já. Nyní jsme od sebe půl roku, máme zatím jen ústní dohodu, která někdy funguje, někdy hůř, proto bych raději chtěla vše právně ošetřené. Můj dotaz je, jak mám postupovat, na co mám nárok a hlavně, kdybych žádala proplacení poloviny výbavičky, z čeho se bude vypočítávat, když jsem nakupovala téměř vše na internetových bazárcích a tudíž k tomu nemám doklad?

  Předem děkuji za odpověď

 • #4251 Odpověď

  admin
  Právník

  Dobrý den Monise, zcela určitě by bylo vhodné výživné nechat stanovit soudem stejně jako i svěření dítěte do péče. Zároveň můžete žádat i výživné na sebe, otec dítěte má zákonnou povinnost platit výživné matce dítěte až dva roky od porodu. Co se týká proplacení poloviny nákladů na výbavičku, je nutné prokázat jejich skutečné vynaložení prostřednictvím dokladů. Pokud se jednalo o oficiální internetové bazárky ve smyslu firem, určitě budou schopné Vám zpětně zaslat fakturu, pokud to bylo od soukromých osob, potřebujete též potvrzení o koupi.

Odpovědět: Výbavička
Vložení dotazu do poradny:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">