Výpočet čistého příjmu u OSVČ, vyúčtování alimentů?

Úvodní stránka Fóra Právní poradna Výpočet čistého příjmu u OSVČ, vyúčtování alimentů?

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 4 měsíci, 3 týdny.

 • Autor
  Příspěvky
 • #4928 odpověď

  Zeneva

  dobrý den, jak se vypočítává čistý příjem u OSVČ a následně z něj výše alimentů? Počítá se z čisté částky po odečtu nákladů paušálem? Je možné žádat o doložení využívání alimentů – vyúčtování? Je možné, aby otec část z alimentů dítěti například spořil a ne zasílal matce?

 • #4931 odpověď

  admin
  Správce

  Dobré ráno Zenevo, čistý příjem, resp. dosažený zisk OSVČ se vypočítává z rozdílu mezi ročními příjmy a výdaji. Zde záleží, zda dotyčná osoba používá zmiňovaný paušál či uplatňuje reálně vynaložené náklady. Co máte na mysli “doložením využívání alimentů”? Pokud je dítě nezletilé, je matka jeho zákonným zástupcem a prostředky výživného chodí do jejích rukou, zasílání výživného formou spoření pro dítě je možné pouze po předchozí dohodě obou partnerů.

 • #5609 odpověď

  Anonym

  Dobry den, chci se zeptat. S ex jsme se pred par mesicema rozesli. Dohodli jsme se , ze bude prispivat na syna 3tis mesicne. . Ale problem je v tom. Ze neda nikdy mesicne celou tu castku3tis. Ale dava ji rozkouskovane.. tudiz mu me.pak ma davat kazdy dlasi.mesic plus to co me nedal predeslych mesicech. Jeste musim mu volat kdy me da alimenty na syna a vecne rika ze nema. Nebo ze neni posledniho mesici. Premyslim , ze ho dam k soudu . Ale prave on je OSVC a polovinu penez nepriznava. Ci je dostava na ruku.. tak mam strach aby soud mu pak vypocital mensi castku nez 3tis.. dekuji za vas nazor

  • #5631 odpověď

   admin
   Správce

   Dobrý den, soud při určení výživného bude přihlížet kromě jiného jak k finančním, tak majetkovým poměrům Vašeho ex partnera, tudíž nehrají roli jenom pravidelné příjmy, ale například i vlastnictví domu, automobilu, apod. Neuvádíte, jaké příjmy “přiznává”, ani jaký je věk Vašeho syna, takže těžko soudit, zda by soudem vyměřená částka byla vyšší nebo vyšší než zmiňované 3 tisíce.

 • #5955 odpověď

  Sam

  Dobrý den, alimenty mám po dohodě 1000 Kč, soud souhlasil. Změnil jsem práci na OSVČ. Začal jsem tedy na 6ti letou dcerku platit 3-4 tis. Jezdím s malou na dovolené jak zimní, tak letní. Nejsou to zrovna malé peníze, nicméně je to má iniciativa a nedostavam a ani nechci příspěvek.
  Poslední dobou se zdá bývalé že platím málo…
  Ročně vyfakturuji okolo 750tis.a uplatňují 80 %odečet.
  Z čeho se vypočítává výživné? Z těch zbývajících 20%?
  Chci zažádat o úpravu výživného s tím. Že z té 1ooo koruny bych rád zvedl oficiálně na 4000 Kč.
  Předem děkuji za odpověď

  • #5983 odpověď

   admin
   Správce

   Dobrý den Same,
   výživné se vypočítává z čistého měsíčního příjmu.

   • Odpověď byla upravena před 4 měsíci, 3 týdny uživatelem  admin.
Odpověď na: Výpočet čistého příjmu u OSVČ, vyúčtování alimentů?
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">

Storno