Výše výživného

Úvodní stránka Fóra Právní poradna Výše výživného

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 6 měsíci, 1 týdnem.

 • Autor
  Příspěvky
 • #5778 odpověď

  Magda

  Dobrý den,
  bývalý manžel vlastní firmu s.r.o., kde je zaměstnaný a vykazuje si měsíční příjem 15.000 hrubého. U rozvodového soudu doložil toto, jako jediný příjem. Přitom je vlastníkem firmy, vlastní několik bytů, prodal za 10mil. komerční objekt. Měli jsme předmanželsku smlouvu, kterou jsem nepřečetla a kterou jsem podepsala pod nátlakem a vysvětlením, že pokud by byly dluhy, tak by se nevztahovaly na mě. Přitom ve smlouvě stálo, že se mě netýkají žádné příjmy a majetky získané z podnikatelské činnosti. Navrhl výživné 7000 a 6000 Kč, přitom životní úroveň dětí po rozvodu nebude stejná, jako životní úroveň jeho. Pro děti (14,16) nezajistil nic a já si vzala hypotéku.
  Chtěla bych se zeptat, zda soud přihlíží i na majetek, který vlastní a od toho se odvíjí výše alimentů nebo díky předmanželské smlouvě se mě majetek netýká.
  Obracím se na Vás touto formou, neboť 25 let se peníze točily jen ve firmách, já pracovala 20hodin denně za 4 lidi bez odměny. Domů donesl 20.000 Kč a s tím si hospodař. Až jsem se ozvala, tak se nás zbavil….
  Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den
  Magda Kobzová

 • #5785 odpověď

  admin
  Správce

  Dobrý večer Magdo,
  při stanovování výše výživného se bere v potaz jak finanční, tak materiální situace povinného rodiče (tj. nemovitosti, automobily, cenné papíry, cennosti, apod.), předmanželská smlouva toto nijak neovlivňuje. Nicméně vězte, že výživné 7 000 korun na dítě je na běžný standard relativně vysoká částka, konkrétní doporučující procentní výměry z čistých příjmů naleznete v příslušném článku v sekci Manuál samoživitelky.

Odpověď na: Výše výživného
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">