Výživné

Úvod Fóra Právní poradna Výživné

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
 • Autor
  Příspěvky
  • #6651 Reply
   Jana
   Host

   Dobrý den,

   chtěla bych Vás požádat o radu ohledně výživného. V minulosti jsme s bývalým manželem řešili jiné soudy a také soud ohledně styku s dcerkou. Na tom jsme se nakonec dokázali dohodnout skoro jako lidi, ale malá tam čas od času vůbec nechce, zatím to respektuje. Výživné stanovil soud v únoru 2016, kdy jsem chtěla 15 procent z jeho platu, což bylo 8500 a nakonec souhlasil. Je to ředitel firmy, kterou vlastní s otcem a která prosperuje, měl nemovitosti, dvě z nich v hodnotě 3,5mil nedávno prodal a nyní si pořídil dům, kde bude bydlet se současnou přítelkyní a synem, který se narodil před rokem. Za 4 roky se vše hodně zdražilo. Já už 3roky navíc platím školku, přičemž mi stouply náklady o nejméně 4tis. měsíčně plus kroužky za rok celkem 4tis., navíc a třeba nové kolo 6tis., na ničem takovém se on dál nijak nepodílí. Měla bych nárok na zvýšení výživného a o jakou částku bych měla žádat? Lze žádat i zpětně a jaká je úspěšnost? Dcerka půjde navíc příští září do školy.
   Moc děkuji.

  • #6655 Reply
   ksm.purtik
   Správce

   Dobrý den,
   o zvýšení výživného lze žádat v situaci, kdy se změnily poměr potřeb vyživovaného dítěte nebo poměry rodičů ve smyslu jejich finanční a majetkové situace. Pokud Váš expartner v současné výši hradí cca 12-13 tisíc výživného (15 % z platu ve výši 85 000), tak vězte, že toto výživné je na průměr více než nestandardní.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 1 vlákno odpovědi
Odpověď na: Výživné
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre class=""> <em> <strong> <del datetime="" cite=""> <ins datetime="" cite=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">