Výživné

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 1 týdnem, 2 dny.

 • Autor
  Příspěvky
 • #6651 odpověď

  Jana

  Dobrý den,

  chtěla bych Vás požádat o radu ohledně výživného. V minulosti jsme s bývalým manželem řešili jiné soudy a také soud ohledně styku s dcerkou. Na tom jsme se nakonec dokázali dohodnout skoro jako lidi, ale malá tam čas od času vůbec nechce, zatím to respektuje. Výživné stanovil soud v únoru 2016, kdy jsem chtěla 15 procent z jeho platu, což bylo 8500 a nakonec souhlasil. Je to ředitel firmy, kterou vlastní s otcem a která prosperuje, měl nemovitosti, dvě z nich v hodnotě 3,5mil nedávno prodal a nyní si pořídil dům, kde bude bydlet se současnou přítelkyní a synem, který se narodil před rokem. Za 4 roky se vše hodně zdražilo. Já už 3roky navíc platím školku, přičemž mi stouply náklady o nejméně 4tis. měsíčně plus kroužky za rok celkem 4tis., navíc a třeba nové kolo 6tis., na ničem takovém se on dál nijak nepodílí. Měla bych nárok na zvýšení výživného a o jakou částku bych měla žádat? Lze žádat i zpětně a jaká je úspěšnost? Dcerka půjde navíc příští září do školy.
  Moc děkuji.

 • #6655 odpověď

  admin
  Správce

  Dobrý den,
  o zvýšení výživného lze žádat v situaci, kdy se změnily poměr potřeb vyživovaného dítěte nebo poměry rodičů ve smyslu jejich finanční a majetkové situace. Pokud Váš expartner v současné výši hradí cca 12-13 tisíc výživného (15 % z platu ve výši 85 000), tak vězte, že toto výživné je na průměr více než nestandardní.

Odpověď na: Výživné
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">