Žádost o zvýšení alimentů v červenci.

Úvodní stránka Fóra Právní poradna Žádost o zvýšení alimentů v červenci.

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 8 měsíců, 3 týdnů.

 • Autor
  Příspěvky
 • #4083 Odpověď

  Jana

  Dobrý den,
  minulí rok dcera nastoupila do 1. třídy (šk.rok 2017/2018).S právničkou jsme po tel.konzultaci probíraly,že by bylo vhodné v žáří roku 2017 žádat o zvýšení alimentů(1.soud ohl.alimentů a svěření dětí do mé výhradní péče proběhl v r. 2014 dále nic) . Jelikož jsem sama na 2 děti (dcera 8 let,syn 5 let) tak jsem se k tomu ani nedostala z časových důvodů… Musela jsem skloubit práci, školu,školku a bylo toho obecně hodně (nový režim,učení,plno nových informací atp.) K prosinci jsem byla vzhledem ke školní docházce dcery nucena podat výpověď v práci (pracovala jsem na Vet.klinice jako hl.sestra).Bohužel tento režim jsem přestala po půl roce zvládat. Nabízela se mi možnost začít podnikat na ŽL v odborném individuálním hlídání pejsků s veter.péčí, abych měla více času na děti resp.učení s dcerou.Podnikání se mi bohužel nepodařilo rozjet,kv.mmnt majetkovému vyrovnání naší nemovitosti(1/2 majitel by s tím musel souhlasit,což nesouhlasil).Žili jsme z úspor,které jsem byla schopna během několika let našetřit. Nyní ŽR musím pozastavit a jít na ÚP . … Vzhledem k tomu,že dcera v září půjde do 2. třídy (syn je ještě ve školce),tak jsem opět kontaktovala právničku s tím,že nyní mám čas připravit všechny podklady pro soud na zvýšení alimentů (bývalí partner platí 2500 Kč na každé dítě).Má právnička mi to podala tak,že jsem ten správný čas na zvýšení alimentů promrhala(měla na mysli rok 2017 září,kdy došlo ke změně-opravdu toho bylo na mě moc!) a kdybych teď žádala o zvýšení alimentů tak by se mi prý na soudě akorát vysmáli … A že musím opět počkat až na září,kdy dcera půjde do 2. třídy.

  Tudíž má otázka je ,zda opravdu musím čekat až do září ,nebo už mohu nyní podat návrh s potřebnou dokumentací.
  Dle mého názoru stejně bude trvat x měsíců než se vše vyjedná a dojde na soudí stání.

  Mnohokrát děkuji za konzultaci.

 • #4085 Odpověď

  admin
  Právník

  Dobrý den Jano, s podáním návrhu určitě nemusíte čekat až na nástup dcery do 2. třídy. Podle občanského zákoníku jsou pro určení výživného rozhodné potřeby dítěte a schopnosti, a možnosti a majetkové poměry povinného rodiče. V případě změny poměrů, což nástup dítěte do ZŠ bezesporu je (Vaše dcera již ZŠ navštěvuje), soud může změnit dohodu nebo rozhodnutí o výživném na základě výše stanovených parametrů.

Odpovědět: Žádost o zvýšení alimentů v červenci.
Vložení dotazu do poradny:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">