Zapsani otce do RL po soudnim urceni otcovstvi

Úvodní stránka Fóra Právní poradna Zapsani otce do RL po soudnim urceni otcovstvi

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 1 rokem, 4 měsíci.

 • Autor
  Příspěvky
 • #2691 odpověď

  Eva

  Dobry den,

  pred tremi tydny jsme meli soud o urceni otcovstvi meho syna, kde otcovstvi bylo urceno na zaklade testu DNA a kde jsem tento spor vyhrala. Obdrzela jsem rozsudek, kde ale neni uvedena jako povinnost otce ditete nechat se zapsat do rodneho listu ditete. Otec ditete bohuzel nespolupracuje. Rada bych se zeptala, jak bych mela dale postupovat, pripadne kam se obratit? Otec ditete je cizenec s trvalym pobytem v CR.

  Predem dekuji za odpoved.

  Eva C.

 • #2695 odpověď

  admin
  Správce

  Dobrý den Evo, s řízením o určení otcovství je ze zákona spojeno řízení o svěření do péče a vyživovací povinnosti na nezletilé dítě. Jinými slovy soud, který rozhodnul o otcovství, má rozhodnout zároveň, kterému z rodičů bude dítě svěřeno a jakým podílem bude druhý rodič přispívat. K zápisu otce do rodného listu dochází až po nabytí právní moc rozsudku.

Odpověď na: Zapsani otce do RL po soudnim urceni otcovstvi
Osobní informace:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">