Zrušení otcovství

Úvodní stránka Fóra Právní poradna Zrušení otcovství

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 diskutující) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 5 měsíci, 1 týdnem.

 • Autor
  Příspěvky
 • #5907 odpověď

  Hana

  Dobrý den,

  Je prosím možné vymazat otce z rodného listu, pokud není biologickým otcem? Biologický otec o dítě nemá zájem a přítel by byl rád v rodném listu uveden. Mám však obavu v případě, že bychom se v budoucnu rozešli.

  Děkuji.

 • #5910 odpověď

  admin
  Správce

  Dobrý den Hano,
  v takovém případě je nutné mít kooperaci všech tří osob – Vás, aktuálně zapsaného otce v RL a nového “otce”. Věc ovšem zvažte, protože osoba, která je v RL zapsána, má ze zákona k Vašemu dítěti příslušná práva i povinnosti včetně té vyživovací.

 • #5912 odpověď

  Hana

  Dobrý den,
  Děkuji za odpověď. Jedná se mi o možný výmaz otce uvedeného v rodném listě, který není biologickým otcem, bez zapsání nového otce. Finanční stránka není důležitá. Mám obavu, aby si přítel v případě rozchodu nečinil na dítě nárok.

  • #5921 odpověď

   admin
   Správce

   Dobrý den,
   v takovém případě musí být podán u soudu návrh na popření otcovství, ale pouze v případě, že zapsaný v RL není biologickým otcem.

 • #5923 odpověď

  Hana

  Dobrý den,

  Děkuji. Platí prosím pro tuto možnost nějaká lhůta?

 • #5928 odpověď

  admin
  Správce

  Dobrý den,
  ano, lhůty existují, jejich výčet je poměrně dobře vysvětlený v článku na tomto odkaze https://www.epravo.cz/top/clanky/k-problematice-popreni-otcovstvi-dle-noveho-obcanskeho-zakoniku-97695.html.

Odpověď na: Zrušení otcovství
Osobní informace:





<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">