Zvýšení alimentů a částečný invalidní důchod

Úvodní stránka Fóra Právní poradna Zvýšení alimentů a částečný invalidní důchod

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 9 měsíců.

 • Autor
  Příspěvky
 • #3657 Odpověď

  Magda88

  Dobrý den,

  mohla bych poprosit o radu ohledně zvýšení výživného? V roce 20014 bylo stanoveno 2500,- na mého syna. Bývalý partner již v té době měl druhé dítě. Teď, po čtyřech letech, uvažuji nad zvýšením výživného. Syn půjde do druhé třídy, náklady se zvyšují, účastní se kroužků. Jeho otec oficiálně nepracuje, má částečný ID. Bydlí v bytě v osobním vlastnictví jeho matky a užívá i auto, které je psané na jeho matku. Celkově si špatně nežije. Má tedy smysl podávat žádost o zvýšení výživného?
  Děkuji za radu. O. M.

 • #3663 Odpověď

  admin
  Právník

  Dobrý den Magdo, nástup syna do školy je určitě okolnost, která je brána jako důvod pro žádost o zvýšení výživného. Zároveň je ale zohledňována finanční a majetková situace povinného rodiče, jakož i jeho další vyživovací povinnosti. Protože nevím, jaká konkrétně situace je Vašeho ex partnera, těžko soudit, obecně ale žádost o zvýšení výživného lze podat vždy, protože tím nemáte co ztratit.

Odpovědět: Zvýšení alimentů a částečný invalidní důchod
Vložení dotazu do poradny:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">