Zvýšení vyzivneho při nástupu do skoly

Úvodní stránka Fóra Právní poradna Zvýšení vyzivneho při nástupu do skoly

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 hlasy) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna proběhla před 7 měsíců, 2 týdnů.

 • Autor
  Příspěvky
 • #4644 Odpověď

  Natalka226

  Dobrý den, rada bych se zeptala, zdali si mužů požádat o zvýšení vyzivneho na dite, které jde od září do školy. Alimenty mi byly vyměteny v dubnu 2018. Mezitím se i exmanželovi podstatně zvýšil příjem. Chtěla jsem se zeptat, jestli to není příliš brzy Zadat o zvýšení a jestli nemám počkat s žádosti až třeba začátkem roku 2019?

 • #4656 Odpověď

  admin
  Právník

  Dobrý den Natálko, o zvýšení výživného lze žádat vždy, pokud dojde ke změně potřeb dítěte nebo změně poměrů povinného rodiče. Nástup dítěte do školy určitě změnou je, jakož i zvýšení příjmu ex partnera. Na druhou stranu pokud k vyměření výživného došlo v dubnu, bylo přece zřejmé, že dítě za 5 měsíců nastupuje povinnou školní docházku, a tato skutečnost mohla být v aktuálně stanoveném výživném reflektována.. Protože neuvádíte konkrétní částky (výši aktuálního výživného, původní a nový čistý příjem ex manžela), není možné se přiklonit ani k jedné variantě.

Odpovědět: Zvýšení vyzivneho při nástupu do skoly
Vložení dotazu do poradny:

<a href="" title="" rel="" target=""> <blockquote cite=""> <code> <pre> <em> <strong> <del datetime=""> <ul> <ol start=""> <li> <img src="" border="" alt="" height="" width="">