Bydlení v azylovém domě

Bydlení v azylovém domě

Matka samoživitelka se v rámci svého života může ocitnout v situaci, kdy má problém s bydlením. Pokud nepřipadají v úvahu varianty jako ubytovna nebo bydlení u příbuzných či známých, zbývá často jako jediná alternativa azylový dům. Jak v takovém případě postupovat? V první řadě je nutné zjistit azylové domy ve vašem okolí. Jejich detailní seznam podle jednotlivých krajů naleznete zde: https://www.azylovedomy.cz/?stranka=databaze&vse=1.
Po vytipování vhodného azylového domu si domluvíte schůzku, na kterou si nezapomeňte vzít občanský průkaz. Během tohoto pohovoru bude vyhodnoceno, zda splňujete kritéria pro přijetí (nepříznivá životní situace související se ztrátou bydlení). Většina azylových domů má pořadník, takže pokud vidíte zhoršení vaší situace, na nic nečekejte a již se v předstihu informujte. A co se týká ceny, tato se v průměru pohybuje do 100,- na den za matku a dítě.

Nenašli jste odpověď na to, co vás zajímá? Neváhejte nás kontaktovat na e-mailu info@klubsvobodnychmatek.cz nebo na FB https://www.facebook.com/klubsvobodnychmatek/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *