Přemýšlíte o změně pojišťovny? Která je k maminkám a dětem nejvstřícnější?

Pokud přemýšlíte o změně pojišťovny a chcete čerpat nové benefity již od července, máte na změnu už jenom pár dní, a to konkrétně do 31. března. Nemáte čas podrobně studovat nabídku jednotlivých pojišťoven? Udělali jsme to za vás, zde výčet benefitů jednotlivých pojišťoven pro maminky a děti.

Všeobecná zdravotní pojišťovna nabízí nastávajícím maminkám program Klub pevného zdraví, ze kterého mohou příspěvky čerpat děti i dospělí a samostatně těhotné ženy i ženy po porodu. Namátkou pro děti jsou určeny příspěvky na prevenci kardiovaskulárního onemocnění až do výše 500 korun, které lze čerpat například na pravidelné pohybové aktivity v kroužcích nebo sportovních klubech. Dále je to příspěvek až do výše 1 200 korun na tuzemské ozdravné pobyty pro děti žijící v oblasti se znečištěným prostředím nebo na léčebně-ozdravné pobyty u moře na základě doporučení lékaře. Aktuálně mezi další bonusy pro partnery Klubu pevného zdravím patří i vstup zdarma do Království železnic v Praze. Těhotné maminky získávají v rámci programu částku 1 000 korun, kterou mohou využít například na pořízení pomůcek ke kojení, vhodnou pohybovou aktivitu nebo prvotrimestrální screening.

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí maminkám a dětem celkovou podporu v hodnotě 3 000 korun (1500 korun pro těhotné, 1 000 korun pro ženy po porodu, 500 korun pro děti do dvou let). Pro děti jsou určeny příspěvky pro pořízení produktů podporujících zdravý rozvoj dítěte nebo na cvičení, pro maminky po porodu příspěvky pro pomůcky pro kojení nebo cvičení a pro těhotné maminky příkladně kurzy nebo plavání pro těhotné nebo prvotrimestrální screening.

Vojenská zdravotní pojišťovna podporuje maminky částkou až do výše 1 600 korun (polovina pro těhotnou maminku, další polovina po narození dítěte), kterou lze využít na pomůcky pro kojení dětí, monitor dechu miminka, pomůcky pro novorozence a kojence, předporodní kurz, apod. Stejnou částku 1 600 korun se stejným dělením nabízí i Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra, která příspěvek poskytuje například i na 3D ultrazvukové vyšetření, vitamínové doplňky stravy nebo na epidurální anestezii.

Trošku vyšší příspěvek v hodnotě 2 000 korun je určen maminkám u Revírní bratrské pokladně, zdravotní pojišťovny, kdy 1 000 korun může získat maminka během těhotenství a dalších 1 000 korun po narození dítěte. Mezi nejvíce poptávané příspěvky patří ten na ultrazvukové vyšetření plodu v 1. trimestru včetně screeningu na Downův syndrom.

Naopak příspěvky do výše 1 300 korun pamatuje na maminky a děti Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví, určené na pořízení monitoru dechu, dětské chůvičky nebo kojenecké plavání. Zaměstnanecká pojišťovna Škoda svým pojištěncům nabízí příspěvky v hodnotě 2 700 korun (1 700 korun pro těhotné a 1 000 korun pro maminky a novorozence), které lze použít například na dentální hygienu, ortopedickou obuv, úhradu nadstandardního pokoje v nemocnici, plínky a vlhčené ubrousky nebo autosedačky. Novorozenci dostávají kufřík s produkty v hodnotě 1 200 korun a úrazové pojištění na rok zdarma.