Štěpán a Šimon pojedou na školu v přírodě

Kdo má děti školního věku, tak s největší pravděpodobností ví, že když přijde domů dítě s radostnou zprávou, že pojede s třídou na školu v přírodě, rodič má v první řadě starosti. A to hlavně finanční, protože škola v přírodě je dnes záležitostí několika tisíc a zaplacením pobytu to hlavně nekončí, je nutné sehnat i všechny věci ze seznamu:) ne všichni rodiče jsou ve finanční kondici tento okamžik ustát, a to zvláště v situaci, když je dětí více, protože to může znamenat náklad dosahující i deset tisíc korun, což i poctivým šetřením je běh na dlouhou trať.

Jedním z takových případů jsou Štěpán a Šimon, kteří mají ještě mladší sestřičku s kombinovaným hendikepem a staršího brášku s mentálním hendykepem, Dandy Walker syndromem. Kluci tak pomáhají mamince s péčí o sourozence a samotná maminka má k tomu dvě práce, aby zvládla rodinu uživit. Jak nám napsala: ” snažím se svým dětem dopřát maximum, samozřejmě na úkor mě …… ale ony mě to snad, až jak budou dospělé, jednou vrátí  🙂 ” a za nás je tohle přesně ten případ, kde musíme pomoci, takže jsme klukům zaplatili červnovou školu v přírodě.

Ředitelka: Dana Pavlousková
Telefon: +420 702 019 159