O nás

Klub svobodných matek z.s. je neziskovou organizací, která pomáhá všem rodičům samoživitelům z celé České republiky. Naše pomoc je zaměřena jak na rodiče, tak na jejich děti. Rodičům se snažíme pomáhat bezplatnou právní poradnou, ucelenými informacemi pro nejrůznější životní situace, do kterých se rodič samoživitel může dostat. Součástí našich služeb je i bezplatná právní pomoc při vymáhání dlužného výživného rodičům samoživitelům.  Zprostředkováváme materiální pomoc, poskytujeme přímou finanční pomoc, a to v rámci jednotlivých programů, určených pro potřeby dětí.

Protože nepobíráme žádné státní dotace a vše je financováno z darů dárců a firem, funguje v rámci naší organizace i charitativní eshop, v rámci kterého zaměstnáváme maminky samoživitelky. Z každého prodaného výrobku je alokována částka 100 korun pro fondu pro děti. Smyslem naší iniciativy je pomoc samoživitelkám na základě solidarity v rámci naší skupiny.

Poznejte nás blíže

Dana Pavlousková

Zakladatelka a ředitelka
Ilona Budková

Výkonná ředitelka

Jak šel čas

V prvním pololetí pokračoval program na úhradu obědů dětem, který byl před létem změněn na program, v rámci kterého Klub platil dětem letní tábory a školní tábory. Výrazný úspěch zaznamenaly kampaně ve spolupráci se společností Redken a opětovně i s firmou Bonami v rámci kampaně „Díky mami za prázdniny“, díky kterým jelo na letní tábory více než 60 dětí.

Na jaře 2018 se Klub transformoval na neziskovou organizaci. Vznikly webové stránky s informačním portálem pro rodiče samoživitele, právní online poradnou a byla zahájena bezplatná služba pro vymáhání dlužného výživného. V květnu Klub zaznamenal první výrazný mediální ohlas v reportáži 168 hodin díky výsledkům svého průzkumu „Jak se žije samoživitelkám v ČR“. V létě bylo publikováno virální video 33 známých osobností na podporu samoživitelek, které mělo téměř 1 milion zhlédnutí. Taktéž byl spuštěn provoz eshopu Klubu. Na podzim byl zahájen program, v rámci kterého Klub platil dětem obědy ve školkách a školách. Koncem roku Klub uspořádal první vánoční benefici v divadle La Fabrika a díky zahájené spolupráci se společností Bonami byla realizována první úspěšná online kampaň „Díky mami za vánoce“, díky které 100 vybraných dětí dostalo vánoční dárky a 100 maminek finanční příspěvek na štědrovečerní večeři.

V listopadu 2017 byla vytvořena FB skupina pro maminky samoživitelky. Jejím základním cílem bylo dát možnost samoživitelkám se sdružit na jednom virtuálním místě s tím, že funguje na základě solidarity „silnější maminka pomáhá slabší“. Po pár týdnech fungování měla skupina přes 2 000 členů.

Co o nás říkají?

“Ze srdce bych vám za nás mě  a mé děti chtěla upřímně poděkovat za to, jak se nám snažíte pomoci a nemyslím jen nás, ale také ostatním maminkám.  Jsem vám nesmírně vděčná a mockrát za vše děkuji vám i celému vašemu týmu.”

Anna děti Anička a Milánek

“Děkuji za to,že nabízíte tuto službu.Ono být svobodná matka bez výživného neni jednoduché a myslím,že jen hrstka z nás by si mohla dovolit placené služby právníků.”

Mirka

“Pomáháte na správném místě a ani si neuvědomujete možná jak moc.”

Kateřina

Výroční zpráva ke stažení